Tıp Merkezi’nden Çocuklara Diş Taraması

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Gülen Çocuklar” projesi kapsamında 450 çocuğa diş taraması yapıldı.

Tıp Merkezi’nden Çocuklara Diş Taraması
banner3

Yapılan taramalar sonucunda çocuklara “diş koltuğunun” sanıldığının aksine korkulacak bir şey olmadığı gösterilmiş oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık kapsamlı etkinliğinde Adapazarı Atatürk İlkokulu Anasınıfı ve Ozanlar Anaokulunun minik öğrencilerinin katıldığı etkinlikte tarama, ağız ve diş sağlığı konusunda etkinlikler yapıldı.

Konu ile ilgili Sağlık Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada,

“Gelecek neslimizin gelişimine katkı sağlamak adına her yıl düzenli olarak sağlık taramaları gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda ‘Gülen Çocuklar’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte toplam 450 minik öğrencinin diş taramasını gerçekleştirdik. Çocuklarımızın diş bakımına daha çok önem vermelerini sağlamak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz diş taramaları sayesinde minik öğrencilerimiz dişçi korkularını yenmiş oluyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmalarını çok önemsediğimizi belirterek ağız ve diş sağlığı konusunda çalışmalarımızın devam edeceğini ifade ederiz”

denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER