Sadece Hastanelerde Karşılaştığımız İnsan Tipleri

Terelellisinden, soğukkanlısına, ağlayanından bayılanına kadar birçok insan tipini barındıran hastanelerde karşılaştığımız 8 insan tipiniz sizler için derledik:

Sadece Hastanelerde Karşılaştığımız İnsan Tipleri
banner3

1-ÇOK HEYECANLI OLUP KOŞUŞTURANLAR

Tez canlı insanların bulunduğu ortamlar onların heyecanıyla oldukça komik bir ortama dönüşebilir. Doktora onlarca sorular sorar, etrafta koşuşturup her hostes, doktor, röntgenciye başlarına gelen hadiseleri anlatırlar.

2-SÜREKLİ AĞLAYAN ÇOCUKLAR

Hastaneye geldikleri için henüz iğne verilmeyeceği belli olmadan ağlayan çocuklar, yüzleri kıpkırmızı olmuş, annesinin tut şu elimi dediği için zorla elini tutan memnuniyetsiz suratlara sahip ufaklıklardır.

3-HASTANELERDEN BIKMIŞ YAŞLILAR

Hastane hastane gezdiği için doktorlardan bile bıkmış bu yaşlı amca ve teyzeler uzaklara bakarak çok derin mevzular düşünüyormuş gibi gözükürler. Aslında belki de emekli maaşına kaç gün kaldığını hesaplıyordur, onu bilemeyiz tabi…

4-YAŞLI ANNE BABALARIN BAŞINDA BEKLEYEN SİNİRLİ EVLATLAR

Anne veya babasının hastalıklarının çözülememesine, işten sürekli izin istemesine, sıkıcı hastane ortamına sinirlenir ve genelde öcünü vezneden ve hemşirelerden alır. Etrafta gezinen kişilerden tutun da hastanenin etrafında uçan kuş bile bu tiplemeden korkar.

5-KAN TUTANLAR

En ufak bir kan damlası gördüğünde bayılan hasta yakınları da başa beladır. Ortada bir hasta varken bir de onunla uğraşmak gerekir. Kendi kanını görüp bayılan insanlar ise en tehlikelileridir.

6-ÇOCUKLARIN PEŞİNDE KOŞTURAN ANNELER

Açık alan görünce hemen koşturmaya başlayan çocukların peşinde koşan sinirli anneler…

7-SIRAYA KAYNAK YAPMAYA ÇALIŞAN UYANIKLAR

İçeride hasta var mıymış diyerek içeriye girebileceklerini sanan, hastanede bir sistem olduğunu unutan bazı hastalar, bazen isminin hakkını veriyor!

8-ARADAN ODAYA GİRİP 1 SAAT BEKLETENLER

Ben bir röntgen göstereceğim sadece diyerek, 1 saat odadan çıkmaz ve herkesin sırasını aksatırlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER