Terörist Başının Askeriyim Dedi, Tutuklandı

Sosyal medya hesabından ‘terör örgütü propagandası’ yaptığı ileri sürülen bir kişi yakalandı.

Terörist Başının Askeriyim Dedi, Tutuklandı
banner3

Destek mesajları
Sosyal medya üzerinden ‘terör örgütü propagandası’ yaparak halkı kışkırttığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda yaşanan terör olayları neticesinde vatandaşlarda hassasiyet oluştuğu, halkın hassas duygularını istismar eden, amacından uzaklaşan manada sosyal medya üzerinden terör örgütlerine destek veren mesajlar görüldüğü belirtildi.


Gözaltına alındı
Sosyal paylaşım sitelerinde ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik provokatif amaçlı paylaşımlar ve yorumlar yapan, buna alet olan şahıslarla ilgili çalışma başlatıldığı aktarılan açıklamada, bu kapsamda sosyal medya hesabından terör propagandasına yönelik paylaşım yapan 1 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.


Hatırlatıldı
Açıklamada, Terörle Mücadele Kanunun 7nci Maddesi’nde, terör örgütünün, cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yapan kişinin, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılabildiği, bu suçun basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, verilecek cezanın yarı oranında artırılabildiği hatırlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER