Osman Karataş Yazdı / Güvenlik ve Tez Seçim

0

Osman Karataş Yazdı / Güvenlik ve Tez Seçim
banner3

Seçim tarihi yaklaşıyor, güvenlik bölgeleri uygulaması devam ediyor.

Türkiye’nin önceliği seçim değil; can ve mal güvenliğinin sağlanmasıdır. Seçimsiz güvenlik sağlanır, ama güvenliksiz seçim yapılamaz.

Can ve mal güvenliğinin sağlanamadığı; güvenlik güçlerinin bile yaşama hakkının elinden alındığı bir ülkede seçim yapılabilir mi? yapılsa halkın iradesi sandığa yansır mı? böyle bir seçim için ‘milli irade’ denilebilir mi?

Her gün artarak devam eden terörden dolayı bırakın, seçim ve sandık güvenliğinin sağlanmasını; taburlar, tugaylar saldırıya uğruyor, her taraftan şehit haberleri geliyor, ocaklar sönüyor.

Ağır silahlı, maskeli teröristler güpegündüz şehirlerde denetim yapıyor. Seçmenin sandığa güvenli ulaşımını sağlamak bir tarafa, polis karakollarının, askeri kışlaların güvenliği sağlanamıyor.

Taşımalı eğitimden sonra ‘taşımalı seçim’ de Türkiye’nin gündeminde. Ancak şehirlerarası yolları bile açık tutulamayan bölgelerde seçmen nasıl taşınacak?

Partilere ciddi sorumluluk düşmektedir;

 “Partilerin de seçim müşahitlerini belirlerken hassas davranması gerekir. Vatandaşın özgür iradesinin sandıklara yansıması için ellerindeki imkânları en uç noktaya kadar kullanmaları gerekir.

Bültenlerde yer alan habere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü de seçimle ilgili alınacak tedbirleri içeren kapsamlı bir genelge hazırladı.

Umudumuz o yöndedir ki alınacak olan kolluk tedbirleri, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanacak olmasına dairdir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER