banner28

KOMŞU DA 28 ŞUBAT KAFASI HORTLADI!

Kocaeli'nde yayın yapan bir gazete İzmit Fevziye Camii'nde görev yapan müezzin Recep Dikilitaş'a kılık kıyafeti üzerinden çirkin bir saldırıda bulundu. 28 Şubat sürecini aratmayan gazete Dikilitaş'ın giyiminin bölge halkına yakışmadığı ve derhal bunun için bir çözüm üretilmesi gerektiğini yazdı. Gazetenin Tanzer Ünal isimli yazarı şalvarlı, cübbeli ve de takkeli gezen müezzinin bölge halkını rahatsız ettiğini ve cemaatin bu konuda sıkıntı yaşadığını öne sürdü.

KOMŞU DA 28 ŞUBAT KAFASI HORTLADI!
banner3

İzmit Fevziye Camii'ne görev yapan 38 yaşındaki Recep Dikilitaş Kocaeli gazetesinin çirkin saldırısına maruz kaldı. İzmit'e yakışmayan müezzin olarak manşetten verilen haberde, müezzin Recep Dikilitaş'ın giyimi sebebiyle protesto edildiğini ve yerine camiye yakışan bir müezzin arandığı belirtildi.

Tanzer Ünal isimli yazar İzmite'e yakışmadığını iddia ettiği müezzin için çözüm arayışına girdiğini belirterek "Sorun, benim sorunum değil, İzmit Fevziye Camii cemaatinin sorunu" dedi.

Ünal, İzmit İmam Hatip mezunu olan Dikilitaş'ın bölge halkının gözüne hitap etmediğini, şalvarlı, cübbeli ve de takkeli gezdiğini ve müezzin Dikilitaş'ın protesto edildiğini yazdı.

Protesto etmek için yürüyüş yapan sözde cami cemaatinin, "Daha önce görev yapan imamların kılık kıyafetleri çağımıza uygundur, her ikisi de çoğu kez camiye kravatlı gelirler. Diğer müezzin de modern bir kişidir. Biz üçünü de şimdiye kadar Recep Dikilitaş gibi şalvar, cüppe ve takke ile dolaşırken görmedik"

"Recep Dikilitaş'ın kılık kıyafeti, bizleri rahatsız ediyor. Burada görev yapmaya devam ederse, cemaatin bir bölümü cami değiştirmek zorunda kalabilir" dediğini öne sürdü. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER