banner28

DOĞAN MEDYA TWİTTER KULLANICILARININ PEŞİNE DÜŞTÜ

Türkiye’nin en büyük medya organlarını elinde bulunduran Aydın Doğan sosyal medya ağı twitter kullanıcılarına dava açtı.

DOĞAN MEDYA TWİTTER KULLANICILARININ PEŞİNE DÜŞTÜ
banner3

MEDYAROTA ÖZEL HABER

Doğan Şirkeler Grubu Holding A.Ş ve Aydın Doğan ’ın İstanbul Anadolu 9. Sulh Hukuk mahkemesine başvurarak twitter’daki bazı hesaplar için şikayetçi oldu.

Türkiye’nin içinden geçtiği kritik süreçlerde sürekli kaostan yana haberlere imza atan Aydın Doğan ve medyasına karşı sosyal ağlarda oluşan bazı tepkilerin konu edildiği şikayeti değerlendiren mahkeme 50 farklı hesabın erişime kapatılması yönünde karar verdi.

Aralarında Sakarya’dan bazı isimlerinde olduğu öğrenilen Twitter kullanıcıları bu karara tepki göstererek “Özgür basından dem vuran Türkiye’nin en güçlü yayın organlarını elinde bulunduran Aydın Doğan kendisine yönelik eleştirilere tahammül gösterememiş ve mahkemeye başvurmuş. İnandığımız ideallere yayınlarında etmediği hakareti bırakmayan Doğan medya’nın bu şekilde bir şikayette bulunması doğrusu kendi yayın politikalarına yakışır bir yaklaşımdır. Mahkeme böyle bir karar verdi ise elbetteki yasal haklarımızı kullanarak saygı duyacağız. Ancak mahkemeye konu olan bu şikayet Aydın Doğan ve Medyasının tahammülsüz yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.” dediler.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER