banner28

Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili konuşan DİJİMED Başkanı İbil, “Kamu görevi bilinciyle halkın haber alma özgürlüğü için çalışan tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!
banner3

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Başkan İbil, “Gazetecilik; bir devletin yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvveti olarak tanımlanmıştır. Meslektaşlarımız gecesini gündüzüne katarak halkın haber alma özgürlüğü için mücadele ediyor. Böylesine onurlu bir mesleğe sahip olan tüm arkadaşlarımız kendileriyle gurur duymalıdır” dedi.

DİJİMED Başkanı İbil, konuşmasının devamında “Kamu görevi bilinciyle halkın haber alma özgürlüğü için çalışan, gelişen çağda dijital mecralar vasıtasıyla bilgiyi daha hızlı yayan, haberi, yazısı veya söylemlerinden dolayı bazen ötekileştirilmelerine rağmen duruşundan asla taviz vermeyen meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER