Avrupa Şampiyonu'na Coşkulu Karşılama

Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak Avrupa Şampiyonu olan Büyükşehir Belediyesi sporcusu Enes Erkan ve şampiyonada ülkemizi temsil eden milli takım kafilesini Atatürk Havaalanı’nda coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Avrupa Şampiyonu'na Coşkulu Karşılama
banner3

 Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak Avrupa Şampiyonu olan Büyükşehir Belediyesi sporcusu Enes Erkan ve şampiyonada ülkemizi temsil eden milli takım kafilesini Atatürk Havaalanı’nda coşkulu bir kalabalık karşıladı.Erkan, “İnşallah Kasım ayında Almanya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’ndan da önemli başarılara imza atacağız” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcusu Enes Erkan, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, Finlandiya’nın Tempere kentinde düzenlenen Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu oldu. Daha önce Macaristan Karate Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Büyükler Karate Şampiyonası’ndan da Dünya Şampiyonu olarak ayrılmıştı. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası +84 kilogramda büyük bir başarıya imza atan Erkan ve şampiyonada ülkemizi temsil eden milli takım kafilesini Atatürk Havaalanı’nda coşkulu bir kalabalık karşıladı. Büyükşehir Belediyesi Karate eğitmenleri ve sporcularının da katıldığı karşılama töreninde başarılı sporcu, büyük başarısını ailesi ve takım arkadaşları ile kutladı.

 

Şampiyondan Toçoğlu’na Teşekkür

Büyük bir başarıya imza atmanın haklı gururunu taşıdığını belirten milli sporcu Enes Erkan, uluslar arası turnuvalarda yeni başarılar kazanacaklarının da sözünü verdi. Erkan, “Ülkemize ve şehrimize yeni bir şampiyonluk kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzde daha birçok uluslar arası organizasyon var. İnşallah Kasım ayında Almanya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’ndan da önemli başarılara imza atacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na spora ve sporcuya her zaman destek oldukları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER