6+1 Masa = İttihat ve Terakki Modeli

Nereden bu konuya geldik? Yine 6+1 masa tarafından... Mehmet Akif Ersoy’un programına katılan Ali Babacan’ın demeçleri vesilesiyle. Ağızlarından hiç eksik etmedikleri söylemi dahi gerçekleştirmekten aciz oldukları aşağıdaki cevaplarda net olarak gün yüzüne çıkmıştır. Buyurun;

Babacan:

Soru:

▪️ Kılıçdaroğlu seçilirse partisinden istifa edecek mi?

Parlamenter sisteme geçince istifa edecek.

Soru:

▪️Peki parlamenter sisteme geçilemezse?

Babacan: Geçilemezse 2 sene olur, 3 sene olur, o günkü şartlarda bakacağız

Evet, bu sözler seçime az bir süre kala daha çok tekrarlanmaya başlayacak, “Efendim, ha deyince sistem mi değişir, bu sistemi tekrardan Türkiye’ye yerleştirmek öyle kolay mı ? Biraz zaman gerekmektedir” şeklindeki söylemlere devam edileceği bariz ortadadır. Peki, bu halde millet ne yapacak, kime oy verecek, kime güvenecek. Bu soru seçime 1 hafta kala millet tarafından büyük bir oranda netleşir lakin benim amacım farklı bir gerçeği sizlere aktarabilmektir. Eskiler kaht-ı rical derlerdi. Yani devlet adamı eksikliği… Özellikle şu günlerin içerisinde daha çok belirginleşen sorun. Mecliste ve bürokraside kıt adamlar tarafından memleketin selameti idare edilmeye çalışılıyor. Bu çıkmaz içerisinde bize bir dayatma ile “sadece bize oy verebilirsiniz” zorunluluğu ortaya konuluyor. Buna mecbur olmadığımızı göstermek için önümüzdeki seçimin çok daha önemli olduğunu bilmemiz gerekiyor. Zira tarih tekerrürden ibarettir söylemini 6+1 masanın iktidara gelmesiyle tekrar yaşayabiliriz.

Zaman neyi önümüze çıkaracak bilinmez ama kesin olan şudur: 6+1 masanın hiçbir gerçekçi vaadi bulunmamaktadır. Güzel söylemleri bile birkaç gün sürmekte ve sonra masadan birinin açıklamasıyla darma duman olmaktadır. Boş vaatlerle milleti kendi taraflarına celb etmeye gayret ediyorlar. O çok istedikleri parlamenter sisteme o kadar çok hevesli olmadıkları kanaatindeyim. Kendi adamlarını sisteme entegre etmedikçe parlamenter sistem onlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Çünkü demokrasi bu zatlar için kendi istek ve menfaatlerini ön plana çıkarmak ve bunu korumaktan başka bir anlam taşımıyor. Masanın birbirine karşı bir uyumu bulunmazken, fikri açıdan birbirleriyle aynı safhada olamazken, milletin istikbalini ve devletin bekasını koruma noktasında nasıl karar alacaklarını tahayyül bile etmekten imtina ediyorum. Ben onları İttihat ve Terakki Modeliyle açıklamayı daha çok uygun buluyorum. Sultan Abdulhamit’i devirmek için memleketi satanların ve onlara maşa olan vatan evlatlarının acizliğini görüyorum bu masanın etrafında bulunanlarda. Evet, değişim mutlaka olur, değişmeyen tek şey değişimdir fakat umarım bu değişim birbirlerini bir kaşık suda boğmak isteyen kişilerin iktidarı altüst etmesi ve devlet mekanizmalarını işlemez halde bırakmalarıyla sonuçlanmadan olur.

Allah’a emanet olun…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Emre Şener - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak MedyaRota Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MedyaRota hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler MedyaRota editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı MedyaRota değil haberi geçen ajanstır.

07

Gerçek - Kemal Kılıçdaroğlu’na kaybetti diye kızıyor, acımasız bir şekilde tenkit ediyor, kaybetme sebebini Kemal bey de ve izlediği politika da arıyorlar.

Oysa gerçek öyle değil. Madalyonun tek yüzüne bakılarak konuşuluyor.

Kaybetme sebepleri

1-Kemal bey, CHP ve muhalefetin, Millet ittifakının üzerinde Din acımasız bir şekilde kullanılmış, adete dinden çıkarılmışlardır. Kemal bey ve muhalefetin tümü ise Dini hiç kullanmamış, sadece dine saygılı davranmıştır.

2-Terör şebekeleri, Persinvanya ve Kandil, gerek Kemal bey ve gerekse muhalefet üzerinde pervasızca kullanılmış, terörün odağı haline getirilmiştir.

3-Ele geçirilmiş basının büyük çoğunluğu ile her türlü iftira, yafta, yalan, ötekileştirme, kutuplaştırma, kamplaştırma, nefret, öcüleştirme, ayrıştırma, bölme, manipülasyon ve dezenformasyon yapılmış, tarihin en büyük medya bombardımanı yapılmıştır.

4-Seçimde her türlü, maddi ve manevi devlet imkanları kullanılmış, pire ile deve yarıştırılmıştır.

5-Trol ordusu, sosyal medya gurupları ve konsolide edilmiş milyonlarca taraftar, acımasız bir şekilde Kemal bey ve muhalefetin üzerine çullandırılmıştır.

6-Maddi imkanlar, kadro vermeler, yeni işe almalar, özlük haklarını sonuna kadar genişletmeler sonuna kadar kullanılmış, oy uğruna hazine boşaltılarak muhalefete üstünlük sağlanmıştır.

7- Binlerce yabancıya vatandaşlık verilmiş ve oy kullandırılmıştır.

BÜTÜN BUNLARLA SADECE KEMAL BEY DEĞİL, BÜTÜN BİR MUHALEFET ÖCÜLEŞTİRİLMİŞ, CÜZZAMLI HALE GETİRİLMİŞTİR. Öyle bir öcüleştirme ki, sadece Kemal bey değil, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Babacan, Akşener ve diğerleri de aynı karalamaya tabi tutulmuş, bugün hepsi gökten altın yağdırsa kazanamayacak duruma getirilmiştir. Tarihte bu denli karalama ilk defa gerçekleşmiştir.

Kemal beyin ve muhalefetin kaybetme sebepleri yüzde seksen bunlardır. Yüzde yirmi de kendi iç yanlış ve eksiklikleridir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 07:02
06

Salim Düşünce - Geliniz 28 Mayıs' da Millet ile Cumur'u idarede birleştirelim, Kutuplaşmaya son verelim.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 08:25
05

Salim Düşünce - ÜLKE İDARESİNDE DENGE: Meclis çoğunluğu cumur ittifakında, .Başkanlığı da Millete versek aliyyülala olur. Tam bir denge yönetimi olur, BİRBİRLERİNİ DENETLER, yolsuzluklar başta olmak üzere, tüm yanlışlar biter, toplumsal barış sağlanır, kutuplaşma sona erer. Ülkenin buna çok çok ihtiyacı var ve dünyaya da örnek olur, bizi işte o zaman kıskanırlar. Geliniz şurada bir hafta kala bu erdemli çabayı hep beraber gösterelim. Derdimiz ülke ve millet ise. Dahası derdimiz HAK rızası ise.Millet bu feraseti gösterir inşaallah.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 08:27
04

Akledenler - NİKAHSIZ İLİŞKİLERİ ÖZENDİREN TV. LAR hakkında neden bir değerlendirme, bir ikaz yapmıyorsunuz?Bu aileyi yıkan konuyu da sık sık ele almanız ve iktidarın kontrolünde, mülkiyetinde olan bu tv. lara da güçleri yetmiyor mu diye sormalıyız. Her yanlışına bir gerekçe bulup, aklayan tiroller, bu tv.lara ne diyecek? Öyle ya, hadi hiç bir şey yapamıyorsanız, özel mülkünüz olan tv. ları düzeltin. Yoksa, özel tv. proğramları için de talimatı Rabbimizden mi alıyorlar? Hiç akletmeyecek miyiz? Buna da mı bir gerekçe uyduracağız?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 05:50
03

Tatlı Dil - Balkon konuşmasında yine aynı sivri ve keskin dil. Ne dedi:" BİZ TALİMATI KANDİLDEN DEĞİL, RABBİMİZDEN ALIRIZ." BOP eş başkanlığı ve bununla müslüman coğrafyayı kan gölüne çevirme, siyonist lanetli kavmin temsilcileri ile normalleşme, aleni zinayı kanunla serbest bırakma, domuzu kasaplık hayvanlar sınıfına alma, lgbt lilere dernek kurma ve yasal haklar verme, faiz bir dünya gerçeğidir deme, Irak ta zalim işgalci ABD askerlerine dua etme,1400 yıl önceki İslam güncellenmeli deme, askerimizin başına çuval geçirenlere nota konusunda "ne notası, müzik notası mı" deme, bunca yolsuzluk, şaibe, adaletsizlik, ziraati bitirme, milli varlığı satma, borcu iki katına çıkarma, yurt toğrağını satma, yabancılara vatandaşlık verip demografik yapıyı değiştirme, ve daha nice hata ve günahları işleme talimatını "RABBİMİZDEN Mİ ALTIN?" sorusunu soracak muhalefet, aydın, yazar, parti, dernek, cemiyet, cemaat, tarikat, hacı, hoca, imam, İlahiyat uzmanı, alim , ulama , müslüman, insan kaldı mı, var mı? Ve de, 86 milyonun c.başkanı kucaklayıcı bir dil kullanmalıydı. Bu ona da çok puan kazandırır, ülkeye hizmet eder, ayrıştırıcı dilin yaralarını kısmen de olsa sarardı.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 11:16
02

Doğru Analiz - AKP adayı Galip Ensarioğlu'nun da dediği gibi, İmralı ile görüşülüyor. HDP ve Kandilden Millet ittifakına gelen destek mesaj ve haberleri, tamamen Millet ittifakını desteklemedikleri, bu ittifakı milliyetçi ve muhafazakar seçmen gözünde terör cephesiyle yan yana getirerek bitirmeye yönelik olduğu, dolaylı yoldan AKP ye destek için bunu yaptıkları anlaşılıyor. Millet ittifakına destek vermeleri, Millet ittifakına zarar vereceğini bilmemeleri imkansız. AKP destek verseler, bu da AKP ye zarar verir. Dolayısıyla böyle bir yol seçtiler ve başarılı da oluyor. Her durumda kendi partilerine desteği devam ettirecek, partileri zarar görmeyecektir.Bunu anlamayacak milyonlarca milliyetçi muhafazakar seçmen vardır. Oysa Millet ittifakında HDP katiyetle yoktur, protokolde imzası yoktur. Zaten HDP ye 6'LI MASANIN 5'İ SICAK BAKMAZ. Kemal bey de bakmaz ama hadi baktı diyelim, diğer 5 ortağı ne yapacak, ki 5 i asla müsaade etmez. 6 lı masa, tarihin en geniş milliyetçi muhafazakar koalisyonu değil mi? İmralı ile görüşmelerden çıkan taktik bu olsa gerek.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 23:12
01

Doğrusöz - Bu seçimde en büyük ceza AKP' den sonra, hatta ondanda çok Bahçeliye verilmeli.Çünkü, AKP'nin her yaptığına, yalan yanlış demeden, haram helal demeden her icraatına öncülük etti, tasdik etti, azmettirici, kışkırtıcı, en büyük yardım edici oldu. Adeta AKP'nin yanlışlarına müdafi, yardım ve yataklık, figüran oldu. Oysa, hayırlı işlerine motor, yanlış işlerine fren olabilirdi, olmadı. Çok büyük suçlu durumda. Baraj altına gömülmeli, hatta bir rey bile verilmemeli. yA 8 Lİ MASA

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Mayıs 04:33