SGK Köprülü Kavşağı ve Büyük Yazlık Kavşağı - Çukur Siyasetinin Temsilcisi Maalesef Sakaryalı

SGK Köprülü Kavşağı ve Büyük Yazlık Kavşağı

Sakarya’mızın merkezinin en önemli giriş arteri kuşkusuz TEM çıkışı ile D100 Karayolundan gelen araçların kullandığı ve 3 merkez ilçemizin arasında köprü vazifesi gören eski adıyla sigorta şimdiki adıyla SGK Köprülü Kavşağı.

Yoğun trafiğin yaşandığı bu bölgede kangren haline gelen sorun nihayet çözüldü.

Yıllardır yapılamaz çözülemez denilen bu sorun Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin sorunu öncelemesi ile bir çırpıda çözüme kavuştu.

Bölgede yapılan köprülü geçiş kavşağı ile bu sorun ortadan kalktı. Geçen herkesin yağ gibi aktığı, güvenle araç sürüşü gerçekleştirdiği bir yere döndü SGK Kavşağı.

İhale başından beri birçok kez (kasıtlı olduğunu düşündüğüm) olumsuzca gündeme getirilmesine aldırılmadan tamamlanan SGK Köprülü Kavşağı son dönemde artan şehir trafiği açısından da değerlendirildiğinde en önemli işlerden biri diyebilirim.

Şöyle ki ister istemez bazı mukayeseler de yapmak gereği duyuyorum.

Bu kavşakta istikametini belirleyen araçlar kendi yoluna girdiği andan itibaren hiçbir yöne gidecek başka bir araçla karşılaşma olasılığı bulunmadan yoluna devam edebiliyor.

Bu bize yine yakın zamanlarda yapılan bir başka çalışmadaki keşmekeşliği her gün yaşayan insanlar olarak Yenikent Bölgesini şehre bağlayan BÜYÜK YAZLIK KAVŞAĞINI hatırlatıyor.

Orası da malum olduğu üzere bir soruna çözüm olması için hayata geçirilmişti ancak hizmete alındığı günden bu güne tartışılır bir halde.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde ortaya çıkan araç yoğunluğu bırakın burayı, trafiği rahatlatma noktasında bir çözüm olmasını, daha da içinden çıkılamaz bir hale getiriyor.

Zamanında yapılan bu çalışma ilk zamanlarda alınabilecek önlem ve üst geçit ile desteklenmesi gerekirken nedense yapılmadı. Ortaya bırakın Sakarya’nın bölgenin belki de Türkiye’nin en büyük alanına sahip dönel geçişli kavşağı olarak çıktı.

Bir tezim var.

Araç sürücü kurslarında eğitim alan kursiyerleri Büyük Yazlık Kavşağına getirin, aracın direksiyonda orada bir turu hatasız, kazasız tamamlayana direkt ehliyet verin diye..

Aynen de bu minvalde bir yer orası.

Şehrin artan trafiğini kaldırmayan bir uygulama maalesef Sakarya’daki dönel kavşaklar.

İşte bu sebeple bir örnek olması bakımından ve getirdiği olağanüstü akışkan trafik için SGK Kavşağı önemli bir iş. Bu işi kısa sürede Sakarya’ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi alkışlıyorum.

..

Çukur Siyasetinin Temsilcisi Maalesef Sakaryalı

Uzun süredir CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç’un muhalefet etmek zannettiği twetlerine bir şeyler yazıyorum.. Her twitte de özellikle Sakaryalı olmasına verdiğim kıymetle kendisine ‘Engin Abi’ diye hitap ediyorum.

Önceleri Engin Özkoç ile ilgili bir çok kez yazı yazdım.

Sakarya’da başka Ankara’da başka bir kişilikle davrandığına dikkat çektim.

Şimdilerde çift kişilikli davranışlı Engin Özkoç’un yerini daha tehlikeli bir şey aldı.

Hırçınlıkta sınır tanımayan, ağzı bozuk, davranışları anlamsız biri haline geldi git gide Engin Özkoç. Yazdıklarına söylediklerine tek kişilik oyunlarına şaşırmamak elde değil. Bir Sakaryalı olarak söylüyorum bunları…

Hani şu şehirde dolaşırken herkese gülücükler dağıtan yakaladığını yanağından şap diye öpen Enginden..

O Engin ile bugünkü Engin arasında cüsse harici bin ton fark var.

Eski Özkoç'un tutar bir yanı, sempatik bir yapısı ve Abi denecek bir hatırı vardı.

Ama bugünkü hırçınlığının, had bilmez tavrının ve PKK temsilcileri ile yaptıkları ortaklığın ardından yaptıkları çukur siyasetinin hatırı matırı yok.

Sakaryalı olması, adı anılırken maalesef ki Sakarya’nın da anılıyor olması bu şehirde yaşayan herkesi derinden üzüyor, incitiyor.

Bu şehrin marka değeri için çaba gösteren herkese saygısızlık yapmaya kimsenin hakkı yok.

Haddini bil Engin Özkoç.

Ya bu şehire ait biri gibi davran ya da adının önündeki Sakarya ibaresini kaldır!

......

10 Ocak ve Beklentilerimiz

Özel günler, kutlanan zamanlar bana her zaman biraz samimiyetsiz biraz nezaketsiz gelmiştir.

Nedenine gelince…

Hatırlanmak bir güne has bir olay olmamalı. O gün yapılan yorumlar, kutlamalar diğer günler önemini yitiriyorsa yapılmasının gereği kalmıyor gibi.

Bu sadece konu başlığında olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için olan bir düşüncem değil elbette.

Bir çok örneği var bunun.

Ancak…

Yine de adettendir. Bu güne özel temennilerimi de içeren bir kutlama mesajı paylaşma geleneğini sürdüreyim.

Öncelikle toplumun haber alma hürriyeti için gecesini gündüzüne katarak çalışan meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım

Temennime gelince;

Diliyorum ki bu 10 Ocak tarihi dijital mecralarda çalışan, emek veren, mücadele eden binlerce kardeşimizin, büyüğümüzün ‘Gazeteci’ sayılmamasının son tarihi olur. Hayatın tamamının dijitalleştiği bu dönemde haberi de en hızlı şekilde bu mecraların yaydığı gerçeğini yaşarken hala daha devletin hantal yapısı sorununu yaşıyor olmak oldukça üzücü.

Çıkarılacak yasal bir düzenleme ile kökten çözülebilecek bir sorunu sürdürmek bize yakışmıyor.

Bu talebimi dijital mecraları önceleyen ve bu amaçla kurulmuş, bu alanda çalışmalar yapan bir STK’nın Başkanı olarak ve de dijital yayıncılık kimliği ile Sakarya’da en iyi müzik yayını yapan ve de kurulduğu günden bu yana sürekli yatırımlarını artıran bir haber sitesinin başındaki kişi sıfatımla bütün yetkililere iletiyorum.

….

Vesselam.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ersin İbil - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak MedyaRota Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MedyaRota hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler MedyaRota editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı MedyaRota değil haberi geçen ajanstır.