Prof. Dr. Nabi Avcı Söyleşiye Katıldı

Prof. Dr. Nabi Avcı Adapazarı’nda düzenlenen söyleşiye katıldı. 

Prof. Dr. Nabi Avcı Söyleşiye Katıldı
banner3

Prof. Dr. Nabi Avcı Adapazarı’nda düzenlenen söyleşiye katıldı. Vali Ahmet Hamdi Nayir, Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen ve geçmiş dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı görevlerinde bulunan Eskişehir Milletvekili-Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. Nabi Avcı’nın konuk olduğu “Enformatik Cehaletten Enformatik Zırcehalete” söyleşi ve imza günü programına katıldı. Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen söyleşide Vali Ahmet Hamdi Nayir ile birlikte; Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, kurum ve kuruluşların yetkilileri, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri ile basın mensupları ve vatandaşlar yer aldı. Prof. Dr. Nabi Avcı’nın programa dair önemli açıklamaları ise şöyleydi:

Sakarya’nın kendisinde özel bir yeri olduğunu dile getiren Avcı,

"‘Enformatik Cehaletten Enformatik Zırcehalete’ isimli kitabın nasıl ortaya çıktığıyla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Avcı, “1986 senesinde Avrupa Konseyi Eğitim Bakanları Konferansı İstanbul’da toplanacaktı. Ben de o zamanlar Milli Eğitim Müşaviriydim. Bilgisayarlı eğitim gibi kavramlar yeni yeni tartışılmaya başlanmıştı. Her ülke rapor hazırladı. Biz de Türkiye’de neler yapılıp yapılmayacağına dair objektif ifadelerle bir rapor hazırladık. Rapor olarak yazdığımız konular birikti ve daha sonra makaleler halinde değerlendirildi. Daha sonra da makalelerin toplamından bu kitap ortaya çıktı.İnternet dediğimiz şey, askeri teknolojinin bir sonucudur ve atası da Arpanettir. Arpanet ise Pentagonun bir nükleer savaş sırasında Amerika’nın haberleşme sistemlerinin tahrip olmasını göz önüne alarak kullanılması planlanan bir altyapıdır, bilgisayarlar arası bilişim ağıdır. Önceleri gizli idi, daha sonra açığa çıktı” 

Söyleşinin bitiminde kendisine sorulan soruları cevaplayan ve kitap imzalayan Prof. Dr. Avcı, söyleşi sonunda Vali Nayir ile de bir süre sohbet etti.

söyleşi

söyleşi

söyleşi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER