banner28

Kenan Sofuoğlu Merkez Aile Park'ında Sergi

Her yıl Engelliler Haftası’nda Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nin engelsiz öğrencileri tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin yer aldığı sergi bu yıl da gelenek bozulmadan yine Akyazı Kenan Sofuoğlu parkında düzenlendi.

Kenan Sofuoğlu Merkez Aile Park'ında Sergi
banner3Sergi ye Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, Akyazı Halk Eğitim Müdürü Mehmet Paslı, Ak Belde Genel Müdürü Nail Kahveci, Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Sergi de Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri tarafından her biri birbirinden güzel Filografi tabloları, Karakalem resimler, Rölyefler, Sabundan El yapımı çiçek ve hediyelik eşyalar, Kuklalar, gibi ürünler yer alırken, sergilenen ürünler ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilerek bir çok ürün satın alındı.
Sergi’ye katılan Akyazı Kaymakamı Program yoğunluğundan dolayı kısa bir sonra ayrılmak zorunda kalırken. Programda ilk olarak selamlama konuşmasını Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan  yaptı.
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “ Akyazı Sosyal Gelişim Merkezimizin değerli engelsiz öğrencileri tarafından yapılan bu birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı sergide bulunmak çok güzel öğrencilerimiz her yıl daha güzel ve daha yeni şeyler yaparak becerilerinin ne kadar üst safhaya geldiğini göstermekteler. Onların bu azminden ve başarısından dolayı da her birini ayrı ayrı yürekten tebrik ediyorum. Akyazı Sosyal Gelişim Merkezimiz benim bu zamana kadar en çok ziyaret ettiğim okuldur. Akyazı Belediyesi olarak sizler için elimizden gelen her türlü fedakarlığı ve desteği her zaman  sürdüreceğiz ” dedi.
Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir “Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi sayesinde ilçemizde bir çok engelsiz yavrumuz, kardeşimiz, ağabeyimiz ve ablamızın kendilerine olan inancı ve güveni yerine geldi. Her yıl yeni yeni ürünlerle bizlerin karşısında birbirinden güzel eserler çıkardılar ve aslında ne kadar engelsiz olduklarını kanıtladılar. Bizler okullarımızda hem engelli hem de engelli olmayan öğrencilerimize de çalışmanın, sabrın azmi olan siz değerli kardeşlerimizi örnek olarak gösteriyor sizlerin başarıları ile gurur duyuyoruz. Sizlere bu zamana kadar onlara olan desteğimiz ilgi ve alakamız hep tamdı bundan sonrada desteklerimiz hizmetlerimiz artarak devam edecektir. ”dedi
Akyazı Halk Eğitim Müdürü Mehmet Paslı “Akyazı Halk Eğitim Müdürlüğü olarak Engelli öğrencilerimiz için yeni yeni dallar ve yeni kurslar üretebilmek ilgi alanlarını ve el becerilerini geliştirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Her türlü desteğe her zaman hazırız ” dedi.
Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri selamlama konuşmalarının ardından söyledikleri şiirler, şarkılar ve konuşmalar eşliğinde kendilerine destek veren ve sergiye katılan herkese teşekkür ettiler.
Konuşmalar sonrasında Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan , Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, Akyazı Halk Eğitim Müdürü Mehmet Paslı, Ak Belde Genel Müdürü Nail Kahveci,  Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür belgesi vererek Akyazı SGM öğrencilerinin bir çok ürünü nü de satın aldılar.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER