Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Mest Eden Konser

Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri son programı ile göz doldurdu.

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Mest Eden Konser
banner3

Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Çok Sesli Batı Türk Müziği Orkestrası” konseri izleyicileri ile buluştu. Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen program; sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi. Adapazarı Belediyesi Başkanvekili Yavuz Meşe, Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Yalçın, Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Recep Borlokçu, Okul Aile Birliği Başkanı Ekrem Ürdüç, belediye meclis üyeleri, veliler ve bir çok sanatseverin katıldığı konserde orkestra büyük alkış topladı.

Türk-Batı Sentezli Konser

Birbirinden güzel Türk ve Batı müziklerini icra eden orkestranın şefliğini, öğretmen Canan Özmen yaptı. Konserin ikinci bölümünde acapella korosu ile sahneye çıkan öğrencilerin şefliğini öğretmen Nezih Altan yaptı.

Kültür Sanat Etkinlikleri

Konser bitiminde Okul Müdürü Recep Borlukçu öğrencilere kısa bir teşekkür konuşması yaptı. İşte o açıklama:

“AcapellaKorosu”nun seslendirdiği Anadolu türküleri büyük beğeni topladı. Konser sonunda öğretmen veöğrenciler dakikalarca ayakta alkışlandı. Konser bitiminde konuşan Okul Müdürü Recep Borlukçu,aylardır uğraş vererek konsere hazırlanan öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. Müdür Borlukçu, “Sanata ve sanatçıya destek vererek öğrencilerimizi cesaretlendiren Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya, başkan yardımcılarına, belediye meclis üyelerine ve konserin hazırlanma aşamasında her zaman desteğini yanında gördüğümüz Okul Aile Birliği Başkanı Ekrem Ürdüç’e teşekkür ediyoruz.”

Kültür Sanat Etkinlikleri

Okul Müdürü Borlukçu’nun konuşmasının ardından Adapazarı Belediye Başkanı Yavuz Meşe ve Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, öğrencileri tebrik ederek başarı belgelerini takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER