Borsa Recepbey’den Muhteşem Sergi

Borsa İstanbul Recepbey Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi fikirlerinden yola çıkarak hazırladıkları birbirinden güzel projelerini sergiledi. Yıl boyunca büyük emek harcanan çalışmalar protokol tarafından yapılan açılışın ardından ziyarete açıldı.

Borsa Recepbey’den Muhteşem Sergi
banner3

Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde iki danışman öğretmen eşliğinde yaklaşık 34 öğrenicinin bilimsel düşüncelerini ortaya koyarak hazırladıkları birbirinden ilginç projeler sergiyi gezenleri hayran bıraktı.

Proje hakkında teknik bilgi veren koordinatör öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla bu yıl önceliği ahşap oyuncak imalatına verdiklerini, çalışmalarda başta sağlık konusu olmak üzere en ince detaya kadar her şeyin düşünüldüğünü aktardılar.

Özel eğitim sınıfı, mobilya, elektrik, makine ve metal bölümü olmak üzere toplam 5 bölüm öğrencilerinin yıl boyunca büyük emek sarf ederek hazırladıkları ürünlerde, vernik yerine doğal olan zeytinyağı kullanıldıklarını kaydeden proje koordinatörleri, “plastik ve metallere göre ahşap oyuncaklar daha sağlıklıdır. Biz bu işi yaparız dedik ve ürünleri ucuza da mal ettik. Burada evlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede imalatlarda yapabiliyoruz. Okul öncesi okullar için masa sandalye gibi imalatlar da yaptık. Yine anasınıfı öğrencilerinin hem fiziki hem de düşünsel yetenek becerilerini geliştirebilmesi için imalatlar yaptık. Sergimizde dışarıdan alınan hiçbir ürün yoktur. Başta sağlık olmak üzere en ince teferruata kadar her şeyi düşünerek bu projeleri hazırladık,” ifadesinde bulundular.

Serginin açılışını yaptıktan sonra stantları gezen Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kotan proje sahibi öğrencilerin sunumlarını dinledi ve gerçekleştirdikleri projelerde halk sağlığını düşündükleri için ayrıca tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER