3 DÖNEMLİKLERE UMUT IŞIĞI!

AK Parti’de hafta sonu başlayacak olan ilçe kongreleri öncesinde 3 Dönemlikler için yeni bir iddia ortaya atıldı.

3 DÖNEMLİKLERE UMUT IŞIĞI!
banner3

Cumartesi yapılacağı açıklanan Taraklı ve Pamukova ilçe kongrelerinde mevcut ilçe başkanları ile yola devam kararı alınan AK Parti’de 3 dönem kuralı gereği yeniden aday gösterilmeyeceği açıklanan Serdivan, Geyve ve Sapanca ilçe başkanlarının yeniden seçilebilmesi için bir umut ışığı doğduğu iddia edildi.

Bilindiği üzere AK Parti de 3 dönemdir ilçe başkanlığı yapan Osman Çelik, Muhittin Irmak ve Nazmi Bostancı bu dönem yeniden seçilemeyeceklerdi.

Ancak kulislerde Türkiye genelinde bu durumda olan 49 ilçe başkanı için Genel merkezin bir temayül yoklaması yaptırma kararı aldığı konuşuluyor.  

Genel merkezden konuyla ilgili resmi açıklama yapılmazken ortaya atılan bu iddia Sakarya ilçelerinde de karşılık buldu.

Serdivan, Geyve ve Sapanca ilçe başkanlarının görev sürelerince başarılı çalışmaları ile dikkat çektikleri ve belediye başkanları ile de iyi ilişkiler içinde olduğu düşünüldüğünde yapılması öngörülen bir temayül yoklamasında bir sorun çıkmayacağı düşünülüyor. Eğer böyle bir karar alınırsa 3 ilçe de kongrelere bu isimlerle gidilebileceği de parti içerisinde konuşulanlar arasında yer alıyor.

 

Hatırlanacağı üzere değişmesine kesin gözü ile bakılan bu 3 ilçe arasında özellikle Serdivan ile ilgili birçok isim ortaya atılmış, bu isimler arasında yer alan Burak Erken’in yeni dönemde ilçe başkanı adayı gösterileceği iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER