banner10

banner11

Aşılama Başlıyor... İşte Tüm Detaylar

Koronavirüs sürecinde Türkiye için aşılama takvimi resmen başlıyor. Yarın ya da Cuma günü başlaması beklenen kitlesel aşılama için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtilirken, koronavirüs aşılarının 4 aşamalı şekilde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Aşılama Başlıyor... İşte Tüm Detaylar
banner51

İŞTE TÜRKİYE’NİN AŞI TAKVİMİ

Koronavirüs sürecinde Türkiye için aşılama takvimi resmen başlıyor. Yarın ya da Cuma günü başlaması beklenen kitlesel aşılama için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtilirken, koronavirüs aşılarının 4 aşamalı şekilde gerçekleştirileceği ifade edildi. Vatandaşlar aşılarla ilgili öncelik sırasını merak ederken, öte yandan kişilerin koronavirüs aşısı olup olmayacağını sistem üzerinden takip edebileceği ifade edildi.

SMS İLE ÖĞRENİLECEK!

Koronavirüs sürecinin son döneminden ilgili toplantılarda aşı takvimi ile ilgili görüşmeler tamamlanmıştı. Son gelişmelere göre koronavirüs aşılarının randevu sistemi ile açılmasının yanı sıra, aşılama takviminde öncelik sıralaması da belirlendi. Vatandaşların bu aşamada aşı olup olmayacaklarını E-Nabız sistemi ya da 2023’e “Aşıla” yazarak SMS şeklinde öğrenebilecekleri söylendi.

AŞIDA SIRALAMA NASIL OLACAK?

Bazı gazetelerde yer alan haberlere göre aşılama takviminin 4 aşamadan oluşacağı, nu aşamaların ise,

1-Sağlık çalışanları

2-65 yaş üzeri ve kronik hastalar

3-Riskli ortamlarda çalışanlar (polis, adliye ve yargı personeli, öğretmenler, gıda ve lojistik personel, kamu hizmetlerinde görev alanlar)

4-50-64 yaş arası kronik rahatsızlığı olan ve 18-49 yaş arası genç yetişkinler

şeklinde olacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P