banner10

banner11

22.06.2020, 09:15

Hafız Vali

Telaşa kapılmayın hemen;

Gerçek hafız değil, sayın vali.

Adapazarı delikanlılarının, lakabı sadece… Şimdiden kendine yakıştırdık işte.

Elazığ’dan ayrılacak olmasına çok üzülen Gakko’lar, sayın valiyi öylesine içselleştirmişler ki, gakko vali lakabına layık görmüşler.

Daha gelmeden namı gelen vali beyi biraz araştırınca, gerçekten bu lakaplara fazlasıyla layık olduğu anlaşılmaktadır.

Öyle ki, sayın vali twitter hesabından attığı twitle, kişiliğini ortaya koymuş bulunmakta.

’’ Bir yüzü güldürüp, bir gönlü yapabilmekmiş gerçek mutluluk meğer.

Makamdan şeref almak değil, makama şeref verebilmektir esas hüner’’…

Bizim için asıl dayanak tamda bu twiit olsa gerek.

Uygulamaları ve izlediği yöntemi incelediğimizde karşımızda sanki süper vali Recep YAZICIOĞLU merhumun iz düşümü diye hissettirmekte.

Halka olan yakın ilgisi;

İstikbal vadeden siyasetçi sorumluluğunda,

Sayın BB. Başkanımız Ekrem Yüce beyin DOKAP görevi sırasında, sayın vali beyle beraber mesai harcamaları, ilimizi gelecek günlerde katmerli güzelliklerin beklediğinin habercisi adeta.

Geçmişten biliyoruz ki,

Birçok valilerle eski belediye başkanlarımız ciddi problemler yaşamış, bu problemler şehrimizin gelişmesi, devlet kaynaklarından yeteri ölçüde hizmet almasına engel teşkil etmişti.

Cennet Sakarya’nın bu tip kavgalarla kaybedecek tek bir günü yoktur.

Büyük şehir belediye başkanıyla, ilçe belediye başkanlarıyla, tüm devlet daire il müdürleriyle ve sayın vali beyin koordinesiyle, arzulanan gelişmişlik günlerine bir an önce, çok mesai harcayarak kavuşmalıyız.

Layık olduğumuz, metropol ölçüsü çok uzaklarda olmasa gerek..!

Tarımdan, turizme, hayvancılıktan, sanayiye birçok ilin gıptayla baktığı bir iliz.

Gelin görün ki, koordinasyonsuzluk bu değerlerimizi yeterince ekonomiye tahvil edilmesinin önündeki yegâne engeldir.

İktidar partisine bu denli destek verip, şehir görselliği adına eksik kalan illerin arasında ilk beşteyiz sanırım..!

Halen, deprem vergisinin büyükşehir belediyesinin iller bankasından aldığı aylık hak edişlerden kesilir olması,

Toyoto fabrikasının, vergisinin İstanbul vergi dairelerine ödeyip, kdv iadesinin Sakarya büyükşehir belediyesinin iller bankası hak edişinden kesilmesi.

Sayın valim izinde mevcut girişimlere katkı sunmasıyla inşallah en kısa sürede çözüme kavuşması sağlanır.

Dedik ya ortak akılla, ortak dertle yönetilen şehirler daim gelişen, halkının mutlu huzurlu yaşadığı kentlere dönüşmektedir.

Göreve geldiği 1,5 yıldan beri gecesini gündüzüne katıp, can haraç çaba sarf eden Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce beyin azmi takdire şayandır.

Göreve seçildiği günden beri,

Sakarya’nın tarımına, turizmine verdiği destek birçok il belediye başkanları tarafından gıptayla izlenmekte ve kopya edilmektedir.

Tarıma dair yapılan girişimler,

Özellikle, organik tarım, kenevir ve süs bitkibiliminin bu denli önemsenmesi, bölge ekonomisine orta vadede ciddi katkı sağlayacağı kanaatindeyim.

Yayla turizmi bölgemiz için bakir alan, karşımızda durmaktadır,

Şayet, günümüzde dünyayı sarsan covit 19 salgınını göz önüne alarak yapılacak olan tanıtımlarla,

şehrimize bu yıl ciddi turist çekebiliriz.

Kalabalıklardan korkan insanların doğa tek sığınağı olabilir.

Aynı zamanda ilimiz sanayi şehri olmasının avantajları iyi kullanılmalıdır.

Çevre felaketi yaşatma olasılığı olan sanayi kuruluşlarını ilimize yatırıma kabul etmemeliyiz.

Geçmişte yapılan hatalı yatırımlar, Sakarya nehrini ölümün eşiğine getirdiği tüm şehrin malumudur.

Sakarya nehri bundan sonraki süreçte sıkı denetimlerle korumaya alınıp, sanayi kuruluşlarına ciddi yaptırımlar getirilmelidir.

Mevcut sanayi kuruluşlarının, şehrimize daha çok yatırım ve istihdam oluşturmaları cesaretlendirilmeli,

Büyükşehir ve Valilik lokomotif görevi üstlenmelidir.

Bizim şehrimizde çok önemsenen arkadaşlara, dostlara ’’hafız’’ diye hitap edilir.

Elbette herkese değil.

Bu kadim şehir, kendine iyi niyetle kim bir çivi çakarsa onu baş tacı yapar.

Eminim ki,

Elâzığ’daki gibi burada da girdiğiniz gönülleri fetih edin, bu millet sizi sırtında taşir.

Makam aracına bile ihtiyaç duymazsınız..!

Koruma, onu ise hiç dert etmeyin bu aziz millet sizi kendi bedeniyle gözünü kırpmadan korur.

Yeter ki, siz bu aziz halkın ’’hafız valisi’’ olmaya karar verin.

’’Allah c.c yeni görevinizde sizleri başarılı, gönül fetih edenlerden eylesin’’

Selam ve Dua İle

Ne Zaman İnsan Oluruz

’’güzel niyetleri, etnik milliyetçiliğe heba etmediğimizde’’

Yorumlar (11)
Tekçi Şaban 1 yıl önce
Ben Osman Beyle henüz aynı fikirde değilim. Recep Yazıcıoğlu tipi davranışlar bugün itibari ile taklittir .İnşAllah doğal şekline de şahit oluruz. Ekrem Bey ile girdiği ZİPPİNG muhabbetine şahsen sempati ile bakamıyorum. Paraşüt dü Zipping di bunlar ensesi kalın hobiler dir. Fakir fukara ve ortalama vatandaşın ilgi alanını teşkil etmiyor. B.Şehir Bl.Baskanı 1.5 yıldır gecesini gündüz üne katarken Allah Rıza için doğruyu konuşmak gerekirse belediyecilik adına ne yaptığını da söyleyin. Sen Tarım Bakanı mısın. Senin işin mi Tarim politikalari?Bu yazı türü şehri idare eden idarecilere iyi bir kılavuz olamaz . Sadece poh poh olur ki o da benim fıtratıma uymaz. Halkın beklentilerine cevap veremeyen bir belediyeye methiye inancıma göre vebaldir. Ne yani,Vali Bey ile Ekrem Bey bir arada görev yapmışlar diye birbirlerine al gülüm ver gülüm yapacak değiller ya?Zaten öyle şike vari bir görüntü kamuoyunun da midesini bulandirir. Vali Beye olumlu yansıması olmaz. Bu tur durumlarda muhalefet partileri bence teyakkuzda olmalı. İdarecilerin nefsine ihtiyacına göre değil, halkın beklenti ve ihtiyacına uygun yazı ve uyarılar bizi keser tatmin eder. Bu birazda HAFIZZZZ ve TATANGA edebiyatını andırıyor. Gerçekleri değil.
Bayram Akyüz 1 yıl önce
Yeni Valimiz ilimize hayırlı olsun. Beklenti çıtası her geçen gün yükseliyor. İnşAllah yükseliş dönemi başlar, gıpta edilen bir büyük şehir oluruz. Yüreğinize sağlık.
HAS ADAM 1 yıl önce
Osman Bey Kardeşim. Zirvedeki insanlara mavi boncuk dağıtmak gibi bir yazı yazmak nereden icap etti. Vitrindeki insanlara hos ve sempatik poz vermeler hem samimi değil hemde inandırıcı değil. Hem de yiyen yok. Biliyorum kafanda gizli bir ajandan olabilir. Ancak,o kadar değişik güç odakları ile bir araya geldin ki artık herkez seninle ilgili farklı yorum yapmaya başladı.Zaten Ali İnci yle yola ciktigin gün çok şey belli oldu. Yazar oldun, tuccar oldun,siyasetçi olamadın ama acemi bir politikacı olmaya namzet sin. Ah be Osmancım bu eleştiriye biliyorum ki kulak vermiyeceksin ve daha büyük hatalar da yapacaksın. Huy böyle olunca dostlarını düşman, düşmanlarını da dost göreceksin. O meth ettiğin kişilerde maalesef sana guvenemiyorlar.Sen yazmaya devam et. Ama önce ne yazmaya çalıştığını da kendin anlamaya çalış. Makamlara alkış hem samimi değil hem sana yakismiyor. Kimbilir bu saatten sonra belkide yakışıyor dur
atakan yürüyüş gurubu 1 yıl önce
Uzun zamandan beri Kent park, yeni adıla Donatım park ta yürüyoduk. Daha önceleri ise Çark dere boyu 32 evler tarafına yürüyoduk. Nostalji olsun diye bu pazar Bölge Adliye Mahkemesinin ordan Çark yoluna girdik. Girer girmez çöpler karşıladı bizi. İlerledikçe hayal kırıklığı daha da arttı beya. Her taraf çöplük. Çöp kutuları yer yer yolun üzerine monte edilmiş, ağzına kadar dolmuş ve etrafa taşmış, bazıları kopmuş ve yolun üzerinde yatıyor, çöpler etrafa saçılmış, dere kenarına çöpler takılmış, dere içinde yer yer toprak, çamur, ot ve dallardan adalar oluşmuş, DERE yosun bağlamış, bordürler devrilmiş, parkeler sökülmüş, yolun her iki yanı ot ve yaprak ile kaplanmış, baz yerler adam boyu ot, 32 evlerden sonra hepten garabet. ÇÖPLÜK DEVAM. 32 EVLER İKİNCİ KÖPRÜDEN SONRA TAMAMEN VİRANE, BİR KAÇYÜZ METRESİ TAMAMEN ULAŞIMA KAPANMIŞ, ADAM EVİNİN ETRAfını duvarla çevirmiş ve yolu da içine almış. Aman Allah ne sefil manzaralar. Sanki bir dünya savaşı çıkmış, oralar terk edilmiş, muhacir olunmuş gibi. Beşköprü E5 e kadar tamamen yol çayır çimen diken kaplamış, SAÜ'ye dik yol kavşağında, polis noktasında kanalizasyon günlerdir bu yola ve dereye akıyor. Polis geçemezsiniz, lağım diyor.SASKİ ye Belediyeye bildirdik ama gelen giden yok diyor.Dere gibi lağım akıyor, yola yayılmiş ve çoğu dereye gidiyor. Geri dönüp karayoluna çıkıp, polisin ordan tekrar yürüyüş yoluna girdik. Bundan sonrası hepten yok beya. Yazık günah.Aziz Duran zamanı yapılmış, tam bir çiçek bahçesi, yeşillik idi. Hergün görevliler raslıyorduk. Temizlik, bakım, sulama yapıyorlardı. Sorduk vatandaşa. Aziz beyden sonra ihmal edilmiş, son yıllarda ise tamamen terk edilmiş. Şeherin ortasında böyle bir virane olur mu? Büyükşeher başkanı bu yolu boydan boya bir yürüsün ve fecaatı görsün be ya.
. Yazık beya. Oraya dünya para dökülmüş ve nadide bir yürüyüş ve dinlenme yolu olmuştu. Şimdi Bangladeş veya Afrika viranesi yolu olmuş beya. Hiç mi bir belediye yetkilisi uğramaz, görmez. BAHÇELER MÜDÜRLÜKLERİ, ÇEVRE DAİRELERİ NE YAPAR? Ekrem başkan veya Yusuf başkan hiç mi merak etmez buraları? Basın olarak tek ümit sizsiniz, ne olur bunu yazın. Gelin görün ve skandal haber olur. İyi ki ulusal basının haberi yok. Sakaryayı burayı haber yaparak virane, çöplük sakarya yaparlar. Haklılar da. Allah için burayı çekin, sesimiz olun.
İbranım özcan arslan 1 yıl önce
Sakarya nehri derin akar, tam da bunları dile getirip kamu da görevli insanların bu şehir için çalışmak tan başka gayesi olmamalıdır.kalemine yüreğine sağlık.
Hesabı Olmayan Biri 1 yıl önce
Ne mutlu artık cennet garanti. Hafız ile tanıştın.Bir kerede hakiki hafız garibanlarla tanışsan.Kulun bir hesabı mutlaka vardır. Ama gerçek hesap Allahın hesabıdır.
Yunus Zor 1 yıl önce
Teşekkürler kardeşim yazınız çok güzel yeni valimiz Sakarya halkına hayırlı olsun görevinde üstün başarılar dilerim.
Rıza Karadağ 1 yıl önce
Allah muvaffak eylesin güzel hareketler bunlar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
açık
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0