Yeni Dünya Vakfı Basınla Buluştu

25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı oldu. Başkan İnci, düzenlediği basın toplantısı ile yönetim kurulunu tanıttı.

Yeni Dünya Vakfı Basınla Buluştu
banner3

‘Yarınlar için bugünden çalışıyoruz’ sloganıyla yola çıkan Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi yeni dönemde 25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin İl Başkanlığında çalışmalarına devam edecek. Başkan İnci, düzenlenen toplantıda yönetim kurulunu tanıtarak yeni dönem faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Programa  25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili  Ali İnci'nin yanı sıra Yeni Dünya Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Recep Yıldırım, Yeni Dünya Vakfı Sakarya Yönetim Kurulu ve basın mensupları katıldı.

"Hedeflerimiz Büyük"

25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, İl Başkanlığı'nı üstlendiği Yeni Dünya Vakfı'nın düzenlediği basın toplantısında konuştu. Açılış konuşmasını yapan Başkan İnci," Yönetim kurulu üyelerimizle yaptığımız istişare sonrasında vakfımızın il binasını tuttuk ve çalışmalarımıza başladık. Çok büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflerimiz öncelik olarak bu yıl için ilk etapta 100 öğrenciye burs vereceğiz. Gençlerimizin kültürel sosyal her yönden faydalanacağı işlere, projelere imza atacağız. Değişen çağa ayak uydurup çalışmalarımıza bu yönden şekil vereceğiz. Sadece ülkemizdeki gençler ile sınırlı kalmayıp Dünya gençliğinin dertleriyle dertleneceğiz. Ben Yönetim Kurulumuza çok güveniyorum" ifadelerini kullandı. 

"Öğrencileri Hayata Hazırlıyoruz"

Programda konuşan Yeni Dünya Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Recep Demir, "Ali İnci başkanımla şuanda aktif olarak siyasetin içinde görev almasak da teşkilat çalışmalarında, vakıf çalışmalarında sürekli bulunuyoruz. Siyaseti her zaman vatana, millete, gençliğe hizmet aracı olarak gördük ve hala aynı noktadayız. Vakfımızın merkezi, İstanbul Cağaloğlu’nda bulunan Hadım Hasan Paşa Medresesi’dir. Ankara Hacı Bayram’da 1 şubesi, Türkiye’nin değişik bölgelerinde de 18 temsilciliği bulunmaktadır. Yeni Dünya Vakfı, her yıl ülkemizde ve dünyanın değişik üniversitelerinde öğrenim gören binden fazla öğrenciye burs vermektedir. Yeni Dünya Vakfı, burs vermenin yanı sıra öğrencileri en iyi şekilde hayata hazırlamak için mesai harcamaktadır." şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Açıklandı 

Düzenlenen toplantı ile Başkan Ali İnci Yönetim Kurulunu tanıttı. Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Listesi şu şekilde;

Başkan: Ali İnci (25. Dönem Milletvekili)

Başkan Yardımcısı: Osman Aydın (Emekli Belediye Başkanı)

Sekreter: Osman İbrahimbaş (Avukat)

Teşkilat Başkanı:  Yakup Altıntaş (Eczacı)

Hukuk İşleri: Leyla Ekmen Epözdemir (Avukat)

İdari ve Mali İşleri: Cemalettin Erdem (Mali Müşavir) 

Eğitim Kültür: Doç. Dr. Aydın Yılmazer (Eski Belediye Başkanı - Öğretim Görevlisi)

Spor ve Sosyal İşler: Şahin Karaaslan (İş Adamı)

Kay. Gel. ve Strateji Planlaması: Cevat Topkara (Eğitimci)

İnşaat ve Emlak: Halit Karaduman (İş Adamı - Besiciler Odası Başkanı)

Uluslararası Araştırma İlişkileri: Mustafa Toprak (İş Adamı)

AR-GE ve Proje: Ömer Kurteş (İş Adamı)

Tanıtım ve Medya: Ersin İbil (Gazeteci)

Uluslararası Öğr: Sabahattin Aktaş (Eğitimci)

Öğrenci Ev ve Yurt Sorumlusu: Mehmet Mesut Gökdemir (Hak-İş, Hizmet-İş İl Başkanı)

Genel Kol: Abdullah Talha Yıldırım (Büyükşehir Uzman)

Kadın Kolları: Şeyma Ay (Öğrenci)

Denetleme Kurulu

Prof. Dr. İbrahim Yüksel (Öğretim Görevlisi)

Doç.Dr. Yusuf Genç (Öğretim Görevlisi)

Yusuf Kalaycı (Okul Müdürü)

Mehmet Gevher (Okul Müdürü)

Turgut Yanık (İş Adamı)

Hayati Öztürk (İş Adamı)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER