Vatandaşın Canına Tak Etti HDP Tabelasını Yakıp Türk Bayrağı Astılar

Sakarya'da teröre lanet ve şehitlere saygı yürüyüşü sonrasında yürüyüşe katılan bir grup HDP il binasının tabelasını indirdi.

Vatandaşın Canına Tak Etti HDP Tabelasını Yakıp Türk Bayrağı Astılar
banner3

Sakarya’da şehitlere saygı yürüyüşü sonrası HDP binasına yürüyen grup ile polis ekipleri arasında arbede çıktı. Polislerin öfkeli vatandaşları sakinleştirmesi sonrasında grup olaysız dağıldı. 
 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde PKK terör örgütünün yola döşediği bombayı patlaması sonucu çok sayıda asker şehit olurken, çok sayıda asker de yaralanmıştı.

Şehit haberlerinin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Sakarya’da da saygı yürüyüşü düzenlendi. Atatürk Stadyumu önünde toplanan yaklaşık bin kişi, Çark Caddesi istikametine yürüyüşü yaptı.

Bölücü terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarak yürüyen grup, Kent Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitler için yapılan dua sonrasında olaysız şekilde dağıldı. Bu sırada yürüyüşe katılan bir grup, Kavaklar Caddesi üzerindeki Halkların Demokrasi Partisi (HDP) binasına yürümek istedi. Grubun yaptığı yürüyüşü engellemek isteyen polis ekipleri ile grup arasında kısa süreli tartışma çıktı. Tartışma anında grup içinden bir şahıs, yerde bulduğu bir taşı alarak HDP binasının camına attı. Taş atan şahsı gözaltına almak isteyen polis ekipleri, grubun sert tepkisiyle karşılaştı.

HDP binası önünde polis ekipleri ile grup arasında çıkan kısa süreli arbede sonrasında Çevik Kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Öfkeli grubu sakinleştiren polis ekipleri, grubun dağılmaları yönünde sürekli uyarılarda bulundu. Sakinleşen grup olaysız şekilde HDP binası önünden ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER