VALİLİK DUYURDU! FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ ALINACAK

Sakarya Valiliği yaptığı açıklama ile Fahri Trafik Müfettişi alınacağını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamayada "ilimizde trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla sivil ya da Emniyet Hizmetleri Personeli olan ve şartlara uyanlar arasından Fahri Trafik Müfettişi alacaktır." denildi.

VALİLİK DUYURDU! FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ ALINACAK
banner3

İŞTE VALİLİKTEN KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA;

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, ilimizde trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla sivil ya da Emniyet Hizmetleri Personeli olan ve şartlara uyanlar arasından Fahri Trafik Müfettişi alacaktır.

Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği dogrultusunda aşağıda belirtilen şartları taşıyan kişilerin 16 Ağustos 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte, Sakarya Valiliğine dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Aranan Şartlar;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az kırk yaşında olmak,

c) En az yüksekokul mezunu olmak

d) En az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak,

e) Asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak

f) Müracaat tarihinden geriye doğru beş yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması,

g) Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,

h) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara, zimmet, ihtiras, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

Müracaat;

İki adet vesikalık fotoğraf,

İkametgah belgesi

Sabıka kaydı belgeleri

Sürücü belgesi

Öğrenim durumunu gösterir belge-diploma ( e devlet mezuniyet belgesi) geçerlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER