Validen Akyazı Ziyareti

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Akyazı Kuzuluk Semtinde bulunan Yazaki Fabrikasını ziyaret etti. Otomotiv sektörüne kablo imalatı yapan Yazaki Fabrikasını ziyaret eden Sakarya Valisi Coş, yetkililerden fabrika ve imalat konusunda bilgi aldı.

Validen Akyazı Ziyareti
banner3

Fabrika Genel Müdürü S.Alper YILDIZTAŞ’tan bilgi alan Vali Coş ve beraberindeki kurul daha sonra fabrika işçileri ile beraber yemek yedi. Ve imalat alanını gezdi.

Yazaki 900 işçi alacak…

Vali Coş ve beraberindeki heyete bilgi veren Fabrika Genel Müdürü S.Alper YILDIZTAŞ “Fabrikamız, Avrupa’da 20, Türkiye’de ise 3 işletme ile faaliyetlerine devam etmektedir. Otomotiv sektörüne kablo üretimi yapan fabrikamızda 1850 işçimiz çalışmaktadır. Türkiye’de Gemlik, Mudanya ve Kuzuluk’ta bulunan fabrikalarımız otomotiv üreten fabrikalara ürün sağlamaktadır. Önümüzdeki sene ise yeniden 800 ile 900 arasında işçi istihdamı hedefimiz mevcuttur. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ve beraberinde fabrikamızı ziyaret eden İş-Kur Şehir Müdürü Tekin Kaya, Karapürçek Kaymakamı ve Akyazı Kaymakam Vekili Yusuf İzci, Akyazı Belediye Başkanı Sayın Hasan Akcan, Garnizon Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Ticaret Odası Başkanı Şinasi Bayraktar’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

İlimiz için ehemmiyetli bir firma…

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ise; “Sakarya ve bölge ekonomisine ciddi katma değer sağlayan bunun yanında istihdam açısından ise ehemmiyetli bir yere sahip olan yapancı anaparalı Yazaki firmasını yakından gördük. Yöneticileri başta olmak üzere tüm çalışanlarınıza, düzen ve tertibiniz başta olmak üzere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ve bu işletme faaliyetlerinizin artarak devam etmesini umuyorum. Bu çalışmalar mahallide kazalarımız ve ilimiz için fakat genel olarak ta ülkemiz için çok büyük bir ehemmiyet arz etmektedir. Bunun için de bu gibi yatırımları biz yöneticiler önem veriyoruz” dedi.

Ziyaret nihayetinde Fabrika Genel Müdürü S.Alper YILDIZTAŞ, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a armağan takdiminde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER