Vali Nayir Stadı Gezdi

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Yeni Sakarya Atatürk Stadında yapımı devam eden spor tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Nayir Stadı Gezdi
banner3

İlk olarak Sakarya Gençlik Merkezine uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e; Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ile şube müdürleri de eşlik etti. Gençlik Merkezindeki Atölyeleri gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, Merkez Müdürü Ali Okur’dan da bilgiler aldı.

GENÇLERLE SOHBET ETTİ

Gençlik merkezinde kitap okuma gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği has odada kültürel değerler üzerine gençlerle bir süre sohbet eden Vali Nayir, gençlerin böylesi ortamlarda hayata dair, geleceğe dair güzel şeyleri paylaştığını, diğer taraftan da bu tür gönüllü çalışmalar içerisinde bir sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde kendi hayatlarına da olumlu katkı sağlayabilecek etkinlikler gerçekleştirmelerinin önemine değindi.

İMKANLARI KULLANIN

Böyle güzel bir yerde bulunma fırsatını yakalayan gençlerimizin şanslı olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Burada kurs gören, yeteneğini geliştirmeye çalışan, eğitim alan pırıl pırıl gençlerimizle tanıştık. Böylesi yerleri kıymetli kılan, kişilerden buralardan istifade edebilmesidir. Ne kadar çok kullanılırsa, fonksiyonunu o kadar yerine getirmiş olur, böyle bir yere sahipken kapısının kapalı olması buranın değerini de elbette düşürür. Öğrencilik yıllarımdan fen dolabı diye bir şey hatırlıyorum, öğretmen kapısını açar gösterir, bir daha kapatırdı ve içerisinde bulunanlara el sürdürmezdi, bu durum sadece o dolabın adını bilmemizi sağladı, ancak bizim onun içeriğini öğrenmemiz daha elzem bir durumdu. İşte böylesi güzel ve etkin yerler sonuna kadar kullanılmalı, nerede bir kitap varsa ona el değmeli, okunmalı ve hatta bir şeyler yıpranmalı ki, işte o zaman asıl hüviyetini bulmuş olsun, asıl fonksiyonunu ifade etmiş olsun” dedi.

STADYUMU GEZDİ

Stadın altında farklı spor dallarına hizmet edecek 20 tane Cep Salon oluşturulacağını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, 120 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun Atletizm Pistini oluşturacakları bu tesiste Jimnastik Salonu gibi farklı alanlarda sporculara destek olacaklarını belirtirken, Gençlik Merkezleri hakkında da bilgiler verdi. 12-29 yaş aralığındaki gençlerin serbest zamanlarını aktif ve verimli bir şekilde değerlendirmesini sağlayan Gençlik Merkezlerinin Sakarya ve Serdivan’dan sonra Hendek, Pamukova, Kocaali ve Kaynarca’da da açıldığını belirten İl Müdürü Özsoy, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Sayın Valimize teşekkür ettiklerini ifade etti.

SAKARYASPOR’A BAŞARILAR

Cep Salonlarını yakından inceleyerek sporun insan hayatındaki önemine de değinen Vali Nayir, 2.ligte mücadele veren yeşil siyahlı temsilcimiz Sakaryaspor’a başarılar dileyerek şampiyonluk beklediklerini dile getirdi.

hem tesislerinde bulundukları Sakaryaspor’a hem de Gençlik ve Spor İl Teşkilatı çalışanlarına başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER