Vali Coş, Jet Fadıl'ın Hayallerini Zora Soktu

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş Fadıl Akgündüz'ü hapse mahkum ettirdi. Provokasyon yapıyor iddiası ile açılan davada Akgündüz'ün vekillik hayali zora girdi.

Vali Coş, Jet Fadıl'ın Hayallerini Zora Soktu
banner3

7 Haziran Genel seçimler öncesi Siirt'ten bağımsız milletvekili adayı olan Fadıl Akgündüz'ün vekillik hayalleri Vali Coş'un davası ile zora girdi. Caprice Gold projesi nedeniyle hakkında çok sayıda dava açılan Akgündüz'den Vali Coş da şikayetçi oldu.

Provakasyon Yapıyor(!)
Vali Coş, Denizli Valisi olduğu dönemde kendisi hakkında, "Provokasyon yapıyor" dediği iddiasıyla Akgündüzden şikayetçi oldu. Akgündüz'e 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi. Karara hükmeden Adana 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi, 'erteleme' ve 'hükmün geri bırakılması' uygulamadı. Mahkemenin hükmü Yargıtay'ca onanırsa Fadıl Akgündüz milletvekilliği hakkını kaybedecek.

Erdoğan'a Yazılan Mektupla Ortaya Çıktı

Vali Coş ile Akgündüz arasındaki olay ise o dönem başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupla ortaya çıktı. Akgündüz mektupta, Aydın'da 4 yıl önce geçirdiği trafik kazasını suikasta uğramış gibi aktarmasıyla başladı. Akgündüz, o dönem Denizli Valisi olan Coş için de, "Yalvardık, yakardık, bunu araştırın diye, kabul etmedi. Bu provokasyon hareketleri içerisinde bulunan vali şu an Adana valisi. Orada o provokasyonları yapıyor" ifadelerini kullanmıştı.

İNEĞİ ÖLDÜRMÜŞ

Suikast iddiasının aslı ise Akgündüz'ün, yoldan geçen bir ineği otomobiliyle çarparak öldürdüğünün tespitiyle ortaya çıkmıştı. Akgündüz, 3 yıl sonra bu durumu kendisine suikast yapılmış gibi başbakana şikâyet etmişti. Fadıl Akgündüz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan çete soruşturması devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER