VALİ COŞ AFFETMEDİ KAÇAK YURDU KAPATTI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş bir kez daha Paralel yapılanmanın hedefinde.

VALİ COŞ AFFETMEDİ KAÇAK YURDU KAPATTI
banner3

Serdivan’da kaçak olarak faaliyetini sürdüren ve paralel yapını olduğu bilinen bir öğrenci yurdu, kaçak olarak yaptıkları bina nedeni ile dün Vali Hüseyin Avni Coş’un talimatı ile kapatıldı.

 

Sakarya'da hizmet veren özel bir yurt, mevzuatın dışına çıkarak kendisine tahsis edilen araziye üniversite öğrencileri için yurt inşa etti.

Yurt yetkilileri kaçak binaya onlarca kayıt yaptı. Kanun dışı davranarak kaçak yurt açan işletmeciler, yurdun mühürlenmesi kararı üzerine yalanlarla algı operasyonuna başladı.

Valilik kararı ile mühürlenen yurtta, öğrencilerin mağdur edilmemesi için hepsinin devlet yurtlarına yerleştirilmesi sağlandı. Ancak her fırsatta yalan haberlerle algı operasyonu yapan Paralel Yapı medyası ve mensupları bir kez daha sahneye çıktı. Geçtiğimiz günlerde Paralel Savcı Mehmet Berk'in pasaportuna el koyduran Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u hedefe koyan Gülen Örgütü sempatizanları, Cihan Haber Ajansı vasıtasıyla "Vali Coş yurdu yıktırıyor" diyerek Sakarya genelinde bir kalkışma başlatmaya çalıştı.

Yalanlarını Twitter'da dillendiren Gülenciler, bu kez aradıkları desteği ise bulamadı.

Valilik her öğrenciye mektup gönderip devlet yurduna gelebileceklerini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER