Ülkücülerden Çanakkale Anısına

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla Kocaali’de bir gece düzenledi.Kocaali Düğün Salonunda gerçekleştirilen ve “Sakarya Çanakkale’nin izinde” adlı programa ülkücü camiadan katılım yoğun olurken, gecede Çanakkale Savaşı’nın ve elde edilen zaferin önemi vurgulandı.

Ülkücülerden Çanakkale Anısına
banner3

“ÇANAKKALE RUHU İLE ÜLKÜCÜ HAREKET RUHU AYNI”

Programda ilk olarak, Kocaali Ülkü Ocağı Başkanı Adnan Arar açılış konuşmasını yaptı. Ardından il Ocak Başkanı Serdar Gül kürsüye geldi. Gül konuşmasında, Çanakkale’nin ruhu ile bugünkü ülkücü hareketin ruhunun aynı oldugunu, maddiyat ile maneviyatın Çanakkale’de savaştığını, bugun de aynı durumun oldugunu ifade ederek, “Ülkücü gençler manevi bütünlük içerisinde, maddiyatçı zihniyetle bir savaş içerisinde” dedi.

“KARŞIMIZDA İTİLAF DEVLETLERİNDEN KALMA TOHUMLAR VAR”

Ardından karşıt görüş olarak, medyada yer alan haberlere atıfta bulunan Gül,  “Çanakkale’de vatanını, milletini böldürmek istemeyen ecdadımızla aynı taraftayız. Karşımızda ise itilaf devletlerinden kalma tohumlar var” şeklinde konuştu.

Kocaalili şair yazar Ömer Emecan’ın şiirleri ve ocaklı genç Ertugrul Sinan Sözen’in bağlamasından çıkan yanık ağıtlar ile program devam etti.

SAÜ ögretim üyesi Emin Sezer Çanakkale’yi tarihi boyutları ile anlatırken, SAÜ İlahiyat Fakültesi ögretim üyesi Ahmet Faruk Kılıç da manevi yönden Çanakkale’yi anlattı.

Programa katılan MHP Sakarya milletvekili aday adayı Gökhan Taşdeviren Çanakkale ile günümüz arasındaki benzerlikleri, yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Gece plaket takdimi ile son buldu

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER