Ulaşımda Büyükşehir Farkındalığı! Yaya Geçitleri Artık Daha Renkli

Büyükşehir Belediyesine bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan farkındalık çalışmasıyla yaya geçitleri rengarenk oldu.

Ulaşımda Büyükşehir Farkındalığı! Yaya Geçitleri Artık Daha Renkli
banner3

Dünyanın farklı bölgelerinde trafikte farkındalığı arttırmak için yapılan çeşitli yaya geçidi çalışmaları Trafik Şefliği ekiplerince Sakarya’da da uygulanmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Ömer Turan’a bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ve Trafik Şefliği yaptığı çalışmalarla çocukların sevdiği sek sek oyunu, emoji figürleri ve ünlü PacMan figürüne Adapazarı ilçesi Tema Park önündeki yaya geçitlerinde yer verdi.

Türkiye genelinde uygulamaya konulan yaya önceliği projesi kapsamında çalışmalarına hız veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Trafik Şube Müdürü Murat Pehlivan ve Trafik Şefi Yusuf Adıbelli öncülüğünde farkındalığı arttırmak adına Türkiye’de bir ilk olan bu çalışmayı hayata geçirdi.

Bu tür farkındalık çalışmalarının zaman zaman devam edeceğini belirten büyükşehir belediyesi yetkilileri, yayanın trafikte farkındalığını arttırarak Sakarya’yı bu alanda ülkemizin önde gelen illerinden biri haline getirmeyi hedeflediklerinin bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice imran
Hatice imran - 4 ay Önce

Gurur duyduk sakaryam başarılar dileriz İstanbul'da bungibi farkındalık yaratcak icratlar bekleriz.

Minibüsçü
Minibüsçü - 4 ay Önce

Güzel çalışma bence. Tebrikler.

SIRADAKİ HABER