TUFAN KANSUVA MARDİN’DE GİRDİĞİ ÇATIŞMADA ŞEHİT OLDU!

Kocaali ilçesinden Zülküf Gedik’in damadı, özel hareket amiri Tufan Kansuva görev yaptığı Mardin ilinde teröristlerle girdiği çatışmada Şehid oldu. Şehidin naaşı ailesinin isteği üzerine Ankara'ya defnedilecek.

TUFAN KANSUVA MARDİN’DE GİRDİĞİ ÇATIŞMADA ŞEHİT OLDU!
banner3

Geçmişte uzun süre Kocaali’de de görev yapan ve ilçede oldukça sevilen Tufan Kansuva’nın vefatı ilçede derin üzüntüye sebep oldu.

Mardin Valiliğince yayınlanan açıklama şöyle; İlimiz Ömerli İlçesi Ömeryan Kırsalında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla 07.09.2019 günü İl Jandama Komutanlığımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen Şafak 127 Operasyonu kapsamında yapılan A/T ve yer gösterme faaliyetleri esnasında Bölücü Terör Örgütü Mensuplarınca yapılan saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürümüz Tufan Kansuva ve bir Güvenlik Korucumuz yaralanmıştır. Yararılarımızın süratle Mardin Devlet Hastanesi'ne intikali sağlanmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı Güvenlik Korucumuzun tedavisi ise halen devam etmektedir.

Bölücü Terör Örgütü Mensuplarını etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonlar devam etmektedir.
Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimizin kararlılıkla devam edeceği bilinmelidir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Mardin Özel Harekat Şube Müdürü Turan Kansuva Kocaali Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Zülküf Gedik’in kızı Canan ile tanışıp evlenmişti. Şehidin cenaze töreni ailesinin isteği üzerine yarın Ankara'da düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER