Toçoğlu Kongre Sürecini Değerlendirdi!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor’un İstanbul temsilcisi Güngörenspor’u 3-1 mağlup ettiği mücadelenin ardından gündemle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Toçoğlu Kongre Sürecini Değerlendirdi!
banner3

HABER : M. Talha İBİL

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, Sakaryaspor ile ilgili açıklamalarını bitirdikten sonra yaklaşmakta olan AK Parti İl Kongresi ile alakalı da değerlendirmeler yaptı.

Sakaryaspor Çok Daha İyi Olacak

Maçtan hemen sonra attığı tweetlerle Sakaryaspor’u kutlayan Toçoğlu, “İkinci yarıya çok güzel bir başlangıç yaptık; Sakaryaspor 3–1 Güngörenspor. Sakaryaspor yönetimini ve futbolcularımızı tebrik ediyorum. Takımımıza yeni katılan isimlerin üstün performansı da bizi ayrıca memnun etti. İnşallah ilerleyen haftalarda çok daha iyi bir Sakaryaspor izleyeceğiz. Her zaman olduğu gibi yeşil siyahlı taraftarımızın desteği de en üst seviyedeydi. Bir teşekkür de taraftarımıza.” ifadelerini kullandı.

 

Birlik ve Beraberlik Başarıyı Sağlıyor

Sakarya içindeki kardeşlik ortamının başarıyı getirdiğine değinen Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun şehrimizde tesis edilen birlik ve beraberlik aynı zamanda başarıları da yanında getiriyor. Bakanımızla,Milletvekillerimizle,Kamu kurumlarımızla, İl teşkilatımızla,Sivil toplum kuruluşlarımızla, Üniversitemizle..Güzel şeyler oluyor. AK Parti iktidarının bereketi şehrimizde her alanda kendini hissettiriyor. Sakarya ayakta, koşuyor. Yoluna emin adımlarla ilerliyor.” dedi.

 

11 Aday da Bizim Kardeşimizdir

Sakarya’nın en önemli gündem konusu olan AK Parti İl Başkanlığı Kongresiyle ilgili de açıklamalar yapan şehrin ağabeyi Toçoğlu, “7 Şubat'ta gerçekleşecek il başkanlığı kongremizi de Sayın Başbakanımızın katılımıyla inşallah  coşku içerisinde gerçekleştireceğiz. İl Başkanlığımıza 11 arkadaşımız aday oldu. Hepsi bizim dava arkadaşımızdır. Bu yolda birlikte yürüdüğümüz değerli kardeşlerimizdir. 11 kardeşimiz de bu işi en iyi şekilde yapacak bilgi ve tecrübeye sahip isimlerdir. İşte AK Parti farkı budur. Kim İl Başkanı olursa olsun, diğer arkadaşlarımız gönül rahatlığıyla bu arkadaşımızın yönetiminde yer alır, davaya hizmet etmeyi sürdürür.” dedi.

 

Mesaj mı Verdi?

Açıklamalarına devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, görevlerin önemli olmadığını, değişebileceğini vurgulayarak “Biz siyasete, davaya bu şekilde yaklaşan insanlarız. Bugün bu görevde hizmet eder, yarın başka bir görevde hizmet etmeyi sürdürürüz. Bugün nasıl Büyükşehr Belediye Başkanı olarak milletimize hizmet ediyorsam,yarın başka bir şekilde yine milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. Zeki Toçoğlu'nun bu sözlerinden sonra 'Milletvekili Adaylığı için mesaj  mı verdi?' şeklindeki soruları akıllara getirdi.

 

Yaptığı açıklamanın son kısmında Genel Merkez tarafından Kongrede aday gösterilecek olan ismin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Toçoğlu, “7 Şubat kongremiz teşkilatımız ve şehrimiz için hayırlı olsun. Rabbim 11 aday arkadaşımız için en hayırlı olanı nasip etsin. AK PartiSakarya İl Başkanlığı için aday olan 11arkadaşımızı yürekten kucaklıyor,açıklanacak kararın kardeşlerime hayır getirmesini diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER