Toçoğlu: 'İyi bir futbolcu olurdum'

Marmara Life Dergisi’ne özel açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Yaş itibariyle artık pek spor yapamıyorum. Ama hem yapmak, hem seyretmek benim için önemli. Şimdi 60 yaşındayım, 40 yıl önce, gençliğimde her şey çok farklıydı. Gençliğimde defansta oynardım. Fiziğim de futbola müsaitti. İmkânım olsa iyi bir futbolcu olabilecek kapasitedeydim” dedi.

Toçoğlu: 'İyi bir futbolcu olurdum'
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Marmara Life Ocak sayısına özel açıklamalarda bulundu. ‘Sanatsever, Sporsever, Eğitimci Bir Başkan’ adı ile derginin hayata dair köşesinde soruları cevaplandıran Başkan Toçoğlu, “Artık yaş itibariyle pek spor yapamıyorum. Ama hem yapmak, hem seyretmek benim için önemli bir şey. Ağırlıklı olarak futbolu destekledim ama geçtiğimiz yıl bir de basketbol takımı kurduk. Şuanda ikinci ligdeyiz. Sporda amatörlere de çok büyük destek veriyorum” diye konuştu.

Gençliğimde Defansta Oynardım
Futbol hayatı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “Lisanslı olarak futbol oynamadım. Biz imkânsızlıkların kuşağıyız. Meslek olarak ilahiyatçıyım; İmam Hatip ve İslam Enstitüsü mezunuyum. Şimdi 60 yaşındayım, 40 yıl önce, gençliğimde her şey çok farklıydı” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu, ‘İlahiyatçılar arasında futbol oynayan yadırganır mıydı?’ sorusuna ise, “İlahiyatçılar yadırganmazdı elbette. Ben defanstaydım. Fiziğim de müsait futbola, imkanım olsa iyi bir futbolcu olabilecek kapasitedeydim” diyerek cevap verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER