TEVER DEVREYE GİRDİ! HAL'DEKİ SORUN ÇÖZÜME DOĞRU ...

Bir süredir Sakaryanın gündeminde yer alan Yeni Hal kompleksine taşınma sürecindeki esnaf mağduriyetinin çözüme doğru gittiği öğrenildi.

TEVER DEVREYE GİRDİ! HAL'DEKİ SORUN ÇÖZÜME DOĞRU ...
banner3

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihale ile Sakarya Hal İşletmeciliği İnş Tic Aş ye verilen yapım ve işletim hakkı sonrasında yapımı tamamlanan ‘Yeni Hal’ e taşınma sürecinde 35 esnaf mağdur edildikleri gerekçesi ile bazı girişimlerde bulunmuşlardı. 

[ilgili-haber=50013]

Son hafta MedyaRota tarafından gündemde tutulan konu üzerine MHP Sakarya İl başkanı Ahmet Ziya Akar ile MHP Sakarya milletvekili ve Grup başkanvekili Muhammed Levent Bülbül eski hal esnafını ziyaret etmiş esnaftan bilgi almıştı.

 

Bir süredir de AK Parti İl başkanı Yunus Tever ve AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem Yüce’nin  taraflar ile konunun çözümü noktasında görüşmeler yaptığı biliniyordu. 

[ilgili-haber=49953]

Elde edilen son bilgilere göre AK Parti İl Başkanı Yunus Tever taraflarla yapılan son görüşmeler sonrasında sorunun çözümü yönünde netice çıktı. İşletmeci firma ve hal esnafı ile görüşen Tever’in girişimleri sonucunda arada kalan pürüzler için tarafların karşılıklı yaklaşımı sonrasında anlaşma yolunda adımlar atılarak önümüzdeki günlerde bir araya gelineceği ve anlaşmaların yapılacağı öğrenildi.

Yapılacak anlaşma sonrasında hali hazırda yeni hale gidemeyen esnafın yeni hale taşınarak işlerini oradan sürdürmeleri bekleniyor.

[ilgili-haber=49913]

[ilgili-haber=49890]

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER