TERÖRE DESTEK VEREN O MALUM BİLDİRİYE İMZA ATANLAR SORUŞTURMADA

Sakarya Üniversitesi'nden teröre destek veren o bildiriye imza atan 3 kişi geçtiğimiz günlerde de gündeme gelmişti. YÖK ( Yükseköğretim Genel Kurulu ), SAÜ'den de o 3 ismin bulunduğu akademisyenlere teröre destek veren bildirisi için açıklama yayınladı.

TERÖRE DESTEK VEREN O MALUM BİLDİRİYE İMZA ATANLAR SORUŞTURMADA
banner3

 

Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) tarafından, dün bir grup akademisyenin teröre destek veren bildirisinin, akademik özgürlük ile bağdaştırılamayacağı vurgulanarak, "Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız" açıklaması yapıldı.

TERÖRLE MÜCADELEYE ZARAR VEREN BİR AÇIKLAMA

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yükseköğretim Genel Kurulu bir grup akademisyenin dün yaptıkları bildiriyi görüşmek üzere acilen toplandı. Toplantının ardından şu açıklama yapıldı:

"Bir grup akademisyen tarafından yayımlanan devletimizin, Güneydoğu'da sürmekte olan teröre karşı mücadelesini 'katliam ve kıyım' olarak niteleyen bildiri, tüm akademi camiasını zan altında bırakmaktadır.

"TERÖRE DESTEKÇİLİK AFFEDİLEMEZ"

Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü hiçbir demokratik ülkede kişiye imtiyaz sağlamaz, teröre destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz. Teröre destek veren bu bildiri, akademik özgürlük ile bağdaştırılamaz. Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak devletin en temel görevidir. Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız."

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER