banner28

Tatangalar'dan Meydan'a Yardım Akını

Sakaryaspor ve Tatangalar Elazığ’da yaşanan deprem sonrası yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Demokrasi Meydanı’nda toplanan eşyaların tırlara yüklendiği esnada Sakaryaspor tribün lideri Murat Ercan, MedyaRota’ya özel açıklamalarda bulundu.

Tatangalar'dan Meydan'a Yardım Akını
banner3

ACILARINI PAYLAŞACAĞIZ

Kampanya ile ilgili bilgi veren Tatangaların abisi Murat Ercan:

“17 Ağustos 1999’da Marmara depreminde en çok etkilenen illerden Adapazarı’nın çocukları olarak Elazığ’da yaşanan depreme sessiz kalamayız. Bu yüzden oradaki zor durumda olan kardeşlerimize, oradaki mağdur olan insanlara, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza aynı ülkenin şehri olarak destek olmak, elimizden geleni yapmak bir nevi acılarına ortak olmak bizim boynumuzun borcudur. Elazığ’daki kardeşlerimize yardım etmek için hemşerilerimizin gönüllerinden kopan eşyalarını kent meydanına bırakabilecekleri bir yardım kampanyası başlattık. Nasip olursa bizde yarın havayollarıyla hızlı bir şekilde oraya giderek yardım tırımızı orada karşılayacağız. Oradaki insanlara yardım etmek, neye ihtiyaçları olduğunu görmek, acılarına ortak olmak adına onlarla birlikte olacağız. Başlattığımız kampanya ve yardım tırlarımız burada bununla bitmeyecek inşallah devamı sağlanacak.”

ÇAĞRIDA BULUNDU

MedyaRota aracılığıyla Sakarya halkına mesajını iletmek isteyen Ercan,

“Çok duyarlı bir ülkeyiz. Allah razı olsun herkesten, çok kısa bir zamanda gereken bütün yardımlar toplandı ve deprem bölgesine ulaştırıldı. Yardımlar toplanmaya devam ediyor, ama yine de buradan tüm Sakarya halkına söylemek isterim ki, depremi yakından görmüş duyarlı bir şehir olarak daha çok oradaki insanların mevsim şartlarında ihtiyaç duyabilecekleri battaniye, kışlık kıyafet, bebek bezi, çadır, erzak, çocuk maması, gibi bu tarz şeylere ağırlık vererek buraya Demokrasi Meydanı’na ulaştırırlarsa bizde onları Elazığ’daki vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar hızlı bir şekilde ulaştırmaya çalışırız.” 

Haber: Muhammet FIŞKIN, Gülşen KARA

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER