TARAKLI'YA KADIN ADAY

AK Parti'de yerel seçimler için aday adayı olacak isimler çalışmalarını hızlandırdı. Edinilen bilgilere göre bir kadın aday Taraklı için girişimlerini tamamladı ve projelerini hazırladı.

TARAKLI'YA KADIN ADAY
banner3
31 Mart 2018'de gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde AK Parti'de aday adaylığı ile ilgili süreç hızlandı. Belediye Başkanlığına aday adayı olmak isteyen isimler yerelde ve Ankara'da temaslarını sürdürüyor. AK Parti Genel Merkezi tarafından takvim açıklandıktan sonra aday olmak isteyenler başvuru yapmaya başlayacak.
 
Tüm bu süreç her kesim tarafından dikkatle takip edilirken, belediye başkanlığına aday olmak isteyenler de ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgilere göre, yerelde ve Ankara'da istişarelerini tamamlamış ve Taraklı'dan Belediye Başkan Aday Adayı olmaya karar vermiş bir isim var. 
 
Taraklı'nın Köklü Ailelerinden
"Tarihi ve kültürel mirasımız Taraklı'nın söyleyecek bir sözü, anlatacak bir hikayesi var!" sloganı ile yola çıkan bu isim Orman Mühendisi Ayşe Tuğba Burucu. Taraklı'nın yakından tanıdığı ve uzun yıllar boyunca belediyeyi yönetmiş olan Aydın sülalesinden olan Mehmet Aydın ve Halil Aydın'ın yeğeni olan Burucu'nun lise yıllarına kadar ilçede yaşadığı, daha sonra üniversite ve evlilik nedeniyle yaşamını Serdivan'da sürdürmeye devam ettiği ancak ailesini Taraklı'da bulunması nedeniyle bölge ve insanıyla irtibatının sürekli devam ettiği bilgisine ulaşıldı.
 
16 Yıldır Büyükşehir Personeli
Burucu, 2002 yılından bu yana Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapıyor. Belediyede ilk yıllarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde Orman Mühendisi olarak görev yapan Burucu, daha sonra yine Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'nda görev yaptı. Ayşe Tuğba Burucu, halen bu görevi sürdürmekte.
 
Romen Vatandaşlara Özel Proje
AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatında da görev yapmış olan Ayşe Tuğba Burucu'nun Taraklı ile ilgili de önemli projelerinin olduğu öne sürüldü. Burucu, ilçede Romen vatandaşların yaşadığı mahalleye yönelik tasarladığı proje ile mahalledeki kadınları istihdama dahil edecek bir çalışmaya imza atma hedefinde. İddialara göre aday adayının projeleri bununla sınırlı değil. 35 kilometre uzaklıkta bulunan Göynük'ün aldığı turist sayısına bakıldığında Taraklı'nın bu konuda geri kaldığı gerçeğini göz önünde bulundurarak bölgeyi hareketlendirecek bazı projelerini de parti genel merkezine sunacağı konuşuluyor.
 
Hem Kadın Hem Genç Olması Büyük Avantaj
AK Parti Genel Merkez Sözcüsü Ömer Çelik'in geçtiğimiz hafta yaptığı "Genç adaylara öncelik tanıyacağız" açıklamasından sonra Taraklı'da 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Burucu'nun aday olma hususunda bir adım önde olduğu görülüyor. Ayrıca AK Parti'nin Sakarya'da kadın belediye başkanı olmadığı göz önüne alınırsa, Ayşe Tuğba Burucu'nun söz konusu adaylık konusunda hanesine bir puan daha yazdıracağı tahmin ediliyor. Taraklı'nın köklü ailelerine mensup olması ve 16 yıldır büyükşehir belediyesinde tecrübe kazanmış olması da yine Burucu'nun adaylık konusunda elini güçlendiriyor.
 
Ersin İbil Yazmıştı..
MedyaRota Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil, 1 Ekim 2018 tarihinde internet sitemizde yayımlanan Kim Aday Olur?(ERENLER ve TARAKLI) başlıklı yazısında İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu'nun parti genel merkezinden kadın adaylar için bir kontenjan istemesi ve özellikle Taraklı'ya bir kadın adayın gösterilmesi gerektiğini belirtmişti. Söz konusu yazı için TIKLAYINIZ.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER