STK'lar PKK ve Doğan Medyayı Lanetledi

Sakarya’da ki Sivil Toplum Kuruluşları, Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Teşkilatının öncülüğünde bir araya gelerek PKK ve Doğan Medya’ya lanet yağdırdı.

STK'lar PKK ve Doğan Medyayı Lanetledi
banner3

Öğle saatlerinde AKM önünde yapılan basın açıklamasına Milli Türk Talebe Birliği, Birlik Vakfı, BOSEDER, Alperen Ocakları, İHH, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği, Yedihilal Derneği, ÜNİAK, TUGVA, Eğitim Bir-Sen, Cihan Derneği ve MEB-DER gibi derneklerin Sakarya Şubeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Basın açıklamasını grup sözcüsü olarak Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkan Yardımcısı Muhammed Talha İbil yaptı. Açıklamada terör örgütü PKK kınanırken, bu örgüte destek veren Doğan Medya kuruluşuna da tepki gösterildi.

Sivil Toplum Kuruluşları adına sözcülük yapan İbil açıklamasında, PKK’nın şehir yapılanmalarıyla, üniversite yapılanmalarıyla ve medyadaki destekçileri ile son nefer kalana kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak açıklaması şu şekilde;

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olayları durdurulamaz hale gelmiştir. Dün Hakkari Dağlıca bölgesinde PKK terör örgütünün eylemiyle net olarak sayısını bilemediğimiz çok sayıda canımız, kanımız, askerimiz şehadete yürüdü.

PKK terörüne karşı artık sabrımızın kalmadığını, devletimizin en ağır şekilde karşılık vermesiyle içimizdeki yangına en azından bir su serpileceğini ifade etmek isteriz. Artık ‘bıçak kemiğe dayandı’ açıklamalarından bir adım öteye geçip, milli duruşa, milli iradeye yakışan şekilde gerçek ve bağımsız bir operasyon yapılmalıdır.

Terör örgütü artık içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir. Kendi içlerinde yaşadıkları çıkmazların bedellerini sivillere ödetmeye çalışmaktadır. Burada sivilleri ve bölge halkını temsil ettiğini ve sürekli barış mesajları veren konuşmalar yaparak siyasi arenada yer alan terör örgütü uzantılarıysa kendi seslerini yalnızca kendileri duymaktadır. Net bir şekilde ne bir tavır ne de bir reaksiyon göstermemişlerdir.

Hani barış istiyordunuz?

Hani kardeşlik istiyordunuz?

Nerede Türkiye’nin dört bir yöresinden söylediğiniz sevgi türküleri?

Hepsi birer balon muydu?

Bu saatten sonra bu kimseler terör örgütü mensuplarına yaptıkları yardımlar ve onlara sağladıkları imkanlar neticesinde yargılanmalı ve cezalandırılmalıdırlar!

Aynı şekilde medya organlarından seçim öncesi bu kişileri ‘Barış Güvercini’ olarak gösterip, ellerine saz verip televizyonlara çıkartan, Türkiye vatandaşlarına bu kişileri sempatik göstermeye çalışan malum medya da bu cezalardan nasibini almalıdır.

Dağlarda askerimiz PKK ile savaşırken; en büyük savaşlardan birinin de medyada yaşandığını bildirmek isteriz.

Her fırsatta devlet erkanına hakaret imasında bulunmayı kendilerine görev adledenler Doğan Medya kuruluşunun ta kendisidir.

Doğan medya kuruluşu, DHKP-C adlı terör örgütünün Şehit Savcımız Mehmet Kiraz’ı katlettiği dönemde, teröristleri ‘eylemci’ sıfatıyla şirin göstermiş ve yayın organlarında bu görüntülere yer vererek devletimizi küçük gösterme çabası içine girmişti.

Aynı medya kuruluşunun, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yapılan bombalı eylemde evine ekmek almaya giden bir çocuğun ölmesi üzerine ‘Bomba Erken Patladı’ şeklinde PKK’yı savunma refleksi gösterdiği de kamuoyunun malumudur.

Son olarak Dağlıca olayları ile ilgili yapılan açıklamaları çarpıtarak, devletimizi hedef alan, PKK terör örgütünün adeta sözcülüğünü yapan bu kuruluşun, milletimize düşmanlığı açıkça görülmüştür.

Doğan medyanın gelen tepkiler üzerine haberi kaldırmasıyla devreye bu kez de paralel yapının yayın organları girerek yine devletimize operasyon çekilmiştir.

Bu ahlak dışı kurgularla kamuoyunu yanıltma girişiminde bulunan medya kuruluşlarına itibar edilmemesini ve bu kuruluşların gelir elde etmesini engellemek amacıyla yayın organlarını satın almamalarını milletimizden talep ediyoruz.

Bilinmesini isteriz ki; terör örgütü PKK’nın kendisi, üniversitedeki yapılanmaları, meclisteki temsilcileri ve basın kuruluşlarında ki parlatıcıları ile mücadelemiz son nefer kalana kadar sürecektir. Vatanımızın ve Milletimizin başı sağolsun...

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER