STK'LAR DARP EDİLEN OKUL MÜDÜRÜNE SAHİP ÇIKTI

Saldırgan Velinin Okul Müdürüne kafa atması Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirdi. İmam Hatip Ortaokulu önünde toplanan grup sloganlar atarak Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

STK'LAR DARP EDİLEN OKUL MÜDÜRÜNE SAHİP ÇIKTI
banner3

 

 

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Bayraktaroğlu’nun bir öğrenci velisi tarafından darp edilmesiyle birlikte Sivil Toplum Kuruluşları harekete geçti. Okul önünde yapılan basın açıklamasıyla saldırgan veli kınanırken, Milli Eğitim Bakanlığına da öğretmenler için güvenlik önlemi alması çağrısı yapıldı.

Toplanan kalabalık adına basın açıklaması metnini okuyan Eğitim Bir Sen Adapazarı İlçe Başkanı Özer Orhan, “Okul müdürümüz, Ömer Bayraktaroğlu okul içerisinde ve hatta makam odasında öğrenci yakını tarafından saldırıya uğramış ve darp edilmiştir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Bugün burada okul müdürümüze karşı yapılan saldırının, şiddetten beslenenlerin yanına kar kalmayacağını haykırmak için toplandık. Öğretmene saldıranlar bilmelidir ki, onlar sadece eğitimi yaralamakla kalmıyor geleceklerini de yok ediyorlar. Bir eğitimciye saldırmak aynı zamanda birime ve ülkenin geleceğine saldırma anlamını taşımaktadır. Bu olaylar bize göstermiştir ki, gerekli önlemler alınmadığı takdirde eğitim çalışanlarına yönelik bu tarz saldırılar ilk olmadığı gibi sonda olmayacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, eğitim çalışanlarının sesine kulak versin. Eğitim sisteminin felsefesi değiştirilsin, eğitimciyi itibarsızlaştırılmaya son verilsin.” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER