banner28

SOĞUK, HASTANE İÇİN AÇIKLAMA YAPTI: 'SÖĞÜTLÜ İLÇESİ MEVKİİ OLARAK UYGUN'

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, 1000 yatak kapasiteli hastane için basın açıklaması yaptı. ‘Söğütlü İlçesi mevkii olarak uygun.’Dedi.

SOĞUK, HASTANE İÇİN AÇIKLAMA YAPTI: 'SÖĞÜTLÜ İLÇESİ MEVKİİ OLARAK UYGUN'
banner3

Başkan Soğuk Açıklamasında;

Başbakanımız, Ak Parti Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım seçim öncesi Sakarya için vaat ettiği 1000 yataklı hastanenin, Söğütlü ilçesine yapılmasını destekliyorum ve Coğrafi konum itibariyle uygun yer olarak görüyorum.

Böylesi bir yatırımın Sakarya’nın hangi bölgesine yapılırsa yapılsın, elbette ki Sakarya’ya büyük yararlar sağlayacağı kesin. Fakat bu bölgelere yapılacak yatırımların Sakarya geneline yaygınlaştırılması çok daha faydalı ve yararlı olacaktır. Eğitim Araştırma Hastanesi, Karaman ve Korucuk’ta ki hastaneler diğer bölgelerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor. Yeni hastanenin yapılması düşünülen yerin trafik ve ulaşımda sıkıntı yaşatmaması, vatandaşlara kolay ulaşma imkânı sağlaması gerekiyor.

Söğütlü mevkii itibari ile Sağlık alanında tüm ilçelerimizin sorunlarını karşılayacak konumdadır.

Sakarya ilimize yakışacak olan 1000 kapasiteli şehir hastanesinin konumu itibari ve ulaşım sahası olarak Söğütlü ilçesinin uygun olacağını düşünüyorum.Gerek ulaşımı ve mevkii si, gerekse coğrafi konumu itibari ile yeni hastanenin Söğütlü İlçesi’nde yapılmasını destekliyorum, dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER