banner28

Serdivan Zabıtası İşletmecileri Bilgilendiriyor

Zabıta ekipleri Serdivan İlçesinde rutin kontrollerinin yanında işletme sahiplerinin haklarını ve yapması gerekenleri anlatarak bilgilendiriyor.

Serdivan Zabıtası İşletmecileri Bilgilendiriyor
banner3

Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Serdivan İlçesinde işletme sahiplerine yönelik olarak çalışma başlattı. Ekipler rutin kontrollerinin yanı sıra işletmecileri hakları ve yapması gerekenler hakkında da bilgilendiriyor.

Konuyla ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediye meclisinin Ocak ayı meclis toplantısında aldığı karar doğrultusunda 113 maddeden oluşan “Serdivan Belediyesi Belediye Kuralları Yönetmeliği” hakkında ilçedeki esnafların ziyaret edildiği ve yönetmelikle ilgili bilgilendirildiği belirtildi.

YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

Yerel hizmetler yönünden uygulanması gereken kurallar ile bu kuralların uygulanmasını sağlamaya yönelik müeyyideleri belirlemek amacıyla düzenlenen yönetmeliğin 18 Ocak 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği belirtilirken, işletme sahiplerinin yanı sıra vatandaşların da görev ve sorumluluklarının yer aldığı yönetmelikle ilgili detaylı bilgiye https://www.serdivan.bel.tr/duyurular adresinden ulaşabileceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER