Şehre 3 Yeni Atıksu Arıtma Tesisi

2014’te 33 Milyon 193 Bin 606 metreküp atıksu arıtıldı, kapasite artacak

Şehre 3 Yeni Atıksu Arıtma Tesisi
banner3

Karaman, Hendek ve Akyazı Atıksu Arıtma Tesislerinde geçtiğimiz yıl 33 Milyon 193 bin 606 metreküp su arıtıldığını açıklayan Başkan Toçoğlu, şehre kazandırılacak 3 yeni atıksu arıtma tesisiyle bu kapasitenin daha da artacağını belirtti. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, geçtiğimiz yıl Karaman, Hendek ve Akyazı Atıksu Arıtma Tesisleri’nde arıtılan su miktarını açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Karaman, Hendek ve Akyazı’da faaliyet gösteren Atıksu Arıtma Tesislerimizde, 2014 yılında, 33 Milyon 193 Bin 606 metreküp atık su arıtıldı.  Arıtılan atık sular tekrar doğal ortama deşarj edildi” diye konuştu.

Atıksuda Dünya Standartlarında Arıtma
Başkan Zeki Toçoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’ndeki parametreler ile tesislerimizden alınan numuneler karşılaştırıldığında, arıttığımız suyun kalitesi ortaya çıkıyor. Hamdolsun, atıksuda da dünya standartlarında arıtma sağlıyoruz. Doğal ortama deşarj ettiğimiz atık sularda bulunan değerler, Bakanlığımızın belirlediği parametrelerin çok daha altında, çok daha kaliteli” ifadelerini kullandı.

Atıksu Arıtma Kapasitesi Artacak
Yeni yatırımlarla şehrin Atıksu arıtma kapasitesinin yükseleceğini de açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “İnşallah şehrimize 3 yeni Atıksu arıtma tesisi daha kazandıracağız. Bu kapsamda inşasına başladığımız Karasu Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmalar sürüyor. Kocaali ve Geyve ilçelerimizde de çalışmalarımız kısa süre içerisinde başlayacak. Yeni yatırımlarımızla atıksu arıtma kapasitemiz daha da artacak” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER