Şehit Gaffar Okkan Anma Programları Başladı

Şehit A.Gaffar Okkan anısına Karate Turnuvası için Hendek’e gelen Diyarbakırlı heyet şehidin kabri başında dua ederek karanfiller bıraktı. Diyarbakır’dan getirilen toprak mezarına serpildi.

Şehit Gaffar Okkan Anma Programları Başladı
banner3

DEVLETİN GÜLEN YÜZÜ

Programda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “24 Ocak 2001 yılında Diyarbakır Emniyet Müdürü iken hainler tarafından şehit edilen Ali Gaffar Okkan’ın ve 5 silah arkadaşının şehadetinin üzerinden tam 19 yıl geçti. Bugün maalesef yine şehit haberleri aldık. Barış Pınarı Harekâtında görev yaparken şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet ediliyorum. Büyük Türk Milletinin başı sağ olsun. Bugün burada bizleri bir araya getiren, Diyarbakır’da kardeşlik köprüsü kurup, Devletin gülen yüzü olan Şehit Ali Gaffar Okkan’dır ”ifadelerini kullandı.

ATKI HEDİYE ETTİ

Diyarbakır’dan şehit A. Gaffar Okkan’ı anma programlarına katılmak üzere gelen Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Şeyhmus Akyıl, Sakarya ile Diyarbakır illerinin kardeş olduğunu belirtti. Diyarbakırspor Başkanı Akyıl, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na yanında getirdiği Diyarbakırspor atkısını hediye etti.

GURUR DUYUYORUZ

Diyarbakır’dan gelen ekipten olan M. Yılmaz Bay, “Rahmetli A. Gaffar Okkan bizim için babaydı. O dönem doğan çocuklarımızın adı Gaffar ya da Ali Gaffardır. Gaffar Okkan Diyarbakır halkına büyük değer verdi. Diyarbakır’a ilk geldiğinde 3310’dan, ‘Diyarbakır halkına eziyet edeni yakarım’ demişti. 24 Ocak’ta maalesef 3310 şehit düştü. Bugün rahmetli Ali Gaffar Okkan’ın memleketine gelmekten onur duyuyoruz. Onu tanıdığımız için çok gururluyuz, onu çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.

TOPRAK SERPİLDİ

Düzenlenen programın sonrasında protokol, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarı başına gelerek dua edilerek karanfiller bırakıldı. Diyarbakır’dan getirilen toprak Gaffar Okkan’ın mezarına serpildi. Mezarlıkta düzenlenen törene İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’da katıldı.

PROGRAMLAR

Karate turnuvasının ardından 23 Ocak Perşembe günü Arama Kurtarma ekipleri anma kapsamında Dikmen Zirvesine yürüyecek. 24 Ocak Cuma günü ise 10.30’da Mezarlıkta tören, 12.00’da Mevlid-i Şerif, 14:30’da Nikah ve Toplantı salonunda sergi açılışı ve 16.00’da Veteranlar Hentbol turnuvası yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER