Sayaç İstiyorlar

Karapürçek’te mahalle muhtarları ve SASKİ yetkilileri, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım başkanlığında toplandı.

Sayaç İstiyorlar
banner3

Sıkıntı
Büyükşehir yasası ile Karapürçek ilçesinde mahalle statüsüne giren köylerde oluşan su sıkıntısı mahalle muhtarları, SASKİ yetkilileri ve Karapürçek Belediye Başkanlığının katıldığı toplantıda ele alındı.

Abonelik
Ücretsiz abonelik ve su sayaçlarının takılmasını gündeme getiren Yazılıgürgen Mahallesi Muhtarı Kadir Geyve, “Genelde mahallerimizin yamaçlarda olduğu için bir kısmı suyu daha fazla kullanırken, bir kısmı da hiç su alamamaktadır. Bu sebeple su alamayan vatandaşlarımız bizlere müracaat edip şikayette bulunuyor. Susuzluk gönül alma ile olmaz. Bu soruna bir çözüm bulmamız gerekiyor. Bunun da en önemli çözüm noktası şebekeye su sayacı taktırmaktır” dedi.

Mağdur
Mahallerimizde hayvan yetiştiricilerinin mağdur olacakları yönünde bilgiler veren Mesudiye Mahallesi Muhtarı Ahmet Kurtaran, vatandaşların mağdur olmamaları için gereken çalışmanın yapılmasını istedi. SASKİ yetkilileri ise önerileri dikkate alarak, istenilmesi halinde vatandaşların evlerine ve ahırlara ayrı ayrı ücretsiz sayaç takabileceklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER