SAÜ’lü Öğrenciler Yemek Zammına Tepkili!

SAÜ Rektörlüğü tarafından yemekhane fiyatlarına bir yıl içerisinde iki defa zam yapıldı. 2 TL olan öğrenci yemekleri yapılan iki zammın ardından 3,50 TL oldu. SAÜ öğrencileri yemek fiyatlarına gelen zammı MedyaRota mikrofonuna değerlendirdi.

SAÜ’lü Öğrenciler Yemek Zammına Tepkili!
banner3

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü yemekhane fiyatlarına bir yıl içerisinde iki zam getirdi. İlk gelen zamda 2 TL olan öğrenci yemek fiyatı 2,75 TL olmuştu. Sosyal medyada başlayan protestolar basın açıklamasıyla devam etmiş fakat bir sonuç vermemişti. Rektörlük tarafından öğrenci yemek fiyatlarına bir yılın ardından tekrar bir zam daha yapıldı. 2,75 TL olan öğrenci yemeği 3,50 TL oldu. Zamma tepki gösteren öğrenciler sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışsa da başarılı olamadı ve zam onaylandı. Konu ile ilgili öğrencilerin sesini duyan MedyaRota ekibi sokağa inerek mikrofonunu öğrenciye çevirdi. SAÜ’lü öğrenciler yemek fiyatlarına gelen zammı MedyaRota mikrofonuna değerlendirdi.

ZAM ÇOK GEREKSİZ

SAÜ öğrencisi Ahmet Toka zamma yönelik yaptığı değerlendirmede,” Ben sadece öğle yemeklerini yiyorum çünkü akşam yemeğinde de aynı yemekler çıkıyor. Güzel yapılan yemekler olsa da  gnelde tatlarını pek beğenmiyorum ve yemeklerin bu kadar zamlanması çok gereksiz” dedi.

ÖĞRENCİYE BÜYÜK YÜK

Yapılan zammın öğrenciye büyük bir yük olduğunu söyleyen öğrenci Hasan Çınar,” İki sene içinde iki defa yemek fiyatlarına zam getirildi. Zam sonrasında yemek fiyatı 3,50 TL oldu bu gerçekten biz öğrencilere büyük bir yük. Parası olan öğrenciler neyse bir şekilde ailesinden alır bir şekilde halleder ama sadece krediyle bursla geçinen gerçekten durumu kötü olan arkadaşlar var üniversitede” ifadelerini kullandı.

YEMEĞİN İÇİNDEN BİR ŞEYLER ÇIKIYOR

Okul yemekhanesinde arada bir yemek yediğini söyleyen Melek Küçükyavuz,” Bence saçma bir zam oldu. Bu zammı kesinlikle desteklemiyorum çünkü yemekler yeteri kadar güzel değil. Hatta yemeğin içinde birkaç defa bir şeyler çıkıyor Aynı şey arkadaşlarımın da başına geldi. O yüzden kesinlikle bu zammın karşısındayız” şeklinde konuştu.

Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin yemek fiyatlarına yönelik yapılan zammı, Medyarota mikrofonuna yaptıkları değerlendirme şu şekilde;

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğruya Doğru
Doğruya Doğru - 2 hafta Önce

Üniversiteyi kazanmak için özel derslere, dersanelere ve etüt merkezlerine çuvalla para bulan öğrenci ve velilerin 4 çeşit yemek için 3.5 TL yi fazla bulması en hafif ifade ile sosyalleşme çabası olsa gerek. 100-150 sayfalık üniversite hazırlık kitabına 80-100 TL bul, ama ders kitaplarına para bulama. Starbucks'ta 15 TL ye kahve iç, instagramda hava at, ama yemek 3.5 lira diye ortalığı velveleye ver. Bir terslik yok mu bu işte..

morbikadin
morbikadin @Doğruya Doğru - 2 hafta Önce

Eskişehir'den İstanbul'a tüm üniversitelerin yemek ücretleri 1,5 ila 3 TL arasında değişiyorken, Sakarya üniversitesinin ne ayrıcalığı var ki 3,5 TL gibi bir rakam ile rekora koşuyor?? Üstelik bir de anlayamadığım üniversite öğrencisi olup aynı gelir ile geçinen öğrenciler Türkiye'nin her yerinde 15 TLye Sturbucksta kahve içerken aynı giderde bulunuyor da, neden SAÜ'lü sadece bir öğünlük yemek için diğer üniversitelerden fazla para ödesin? Üstelik bir de her gün "alışılmamış yabancı madde" çıkan yemeklere? Biraz empati lütfen...

SIRADAKİ HABER