Sapanca’da Borç Sorunu! ‘Belediyemizden Hizmet Beklemeyin’

Vatandaşın talepleriyle ilgili aradığı çözüm masasının birçok kişiye ‘Çok borcumuz var, bizden bir süre hizmet beklemeyin’ şeklinde yanıt verdiği iddia edildi.

Sapanca’da Borç Sorunu! ‘Belediyemizden Hizmet Beklemeyin’
banner3

31 Mart Seçimleriyle belediye başkanlığı koltuğuna ilk kez oturan başkanların borçlarla imtihanı devam ediyor. Birçok belediye başkanının, belediyelerinin borçlarıyla ilgili serzenişte bulunduğu bilinirken bu durumun belediye personelleri üzerinden vatandaşa da yansıtıldığı öğrenildi. Bazı vatandaşlar, Sapanca Belediyesi’ni arayarak taleplerini ilettikten sonra belediye personellerinden çok borcu olduğundan dolayı taleplerinin yerine getirilemeyeceği yanıtını aldıklarını belirtti.


ÇOK BORCUMUZ VAR, BİR ŞEY BEKLEMEYİN!
Bu yıl birçok ilçede yaşanan mahalle ilaçlama konusu Sapancalı vatandaşların da bir kısmını bunalttı. Mahallelerinde ilaçlama arabasının gezmediğini belirten vatandaşlar belediyeyi arayarak ilaçlama aracı talep ettiklerini ancak çözüm masası yetkililerinin ‘Belediyemizin çok borcu var. Bir süre bizden hiçbir şey beklemeyin’ şeklinde yanıt verdiğini iddia etti. Konuyu MedyaRota whatsapp haber hattına bildiren vatandaşlar “Belediye bu kadar mı kötü durumda? Daha önce bu belediyeyi yine AK Parti yönetmedi mi?” ifadelerini kullandı. Bu yaşanan diyaloğun ardından ilaçlama aracının mahalleye girerek ilaçlamayı yaptığı da edinilen bilgiler arasında.


YAVUZ ‘ABARTMAYIN’ DEMİŞTİ
Belediyelerin borçları konusunda yakınmaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un da gündemine girmişti. Basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda gelen bir soruyu yanıtlayan Yavuz, “Belediyelerin imkan ve borç dengesine baktığımızda AK Parti’nin daha önce yönettiği belediyeler açısında borç ödeyememe gibi bir sorun olduğu kanaatini hiç taşımıyorum. Sakarya ile ilgili hiçbir ilçede böyle bir durum yok. Elbette belediyelerin de borcu olabilir. Ancak bu borç kendi imkanlarıyla çok rahat sürdürülebilir bir kıvamdaysa zaten olacak; kişilerin de olacak belediyelerin de olacak” ifadelerini kullanmıştı. Yavuz’un bu cümleleri sonrasında vatandaşa küçük hizmetler konusunda bile ‘çok borcumuz var. Yapamayız’ diyen belediyelerin olması tepkilere neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER