Sapanca Belediyesinden Ruhsat Denetimi

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde "İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı" ve pazar günleri faaliyet gösteren iş yerlerinin "Hafta Tatili Ruhsatı" ile ilgili denetimlerine devam ediyor.

Sapanca Belediyesinden Ruhsat Denetimi
banner3

    Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yerlerine yönelik yaptığı denetimlerde, İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı, Hafta Tatili Ruhsatı, iş yerlerinin temizliği ve sağlığa uygunluk kurallarına uyup uymadıklarını denetledi. 


    Denetlemelerle ilgili açıklama yapan Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, kayıt dışı esnafa yönelik denetimleri sıklaştırdıklarını ifade ederek "Çalışmalarımız kapsamında, çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren iş yerlerinin kontrollerini yaparak, ruhsatsız olanları tespit ediyoruz. Bu iş yerlerini kayıt altına alıp, haksız rekabeti önlemek istiyoruz. Ruhsat almadan faaliyet gösteren iş yerlerinin en kısa zamanda Belediyemiz Ruhsat Servisimize başvurmaları gerekmektedir. Bu konuda ilçemizdeki esnafların duyarlı olacağından ise şüphemiz yok.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER