Sakarya’da Fuar Öncesi Güç Birliği

Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı gün sayıyor

Sakarya’da Fuar Öncesi Güç Birliği
banner3

Bu yıl ikincisini düzenlenecek olan Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı için geri sayım başladı.

Fuar Danışma Kurulu 24-27 Ekim tarihleri arasında GL Platform tarafından Hendek Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenecek fuarla ilgili kararlar almak üzere Sakarya Ticaret Borsası’nda toplandı. Toplantıda, ziyaretçi çalışmaları, fuar etkinlikleri ve yarışma sponsorlukları hakkında kararlar alındı.Toplantıda Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Hendek Belediyesi, Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve diğer kurum temsilciler, fuar için "işbirliğiyle" gerekli desteği vereceklerini açıkladı.

“Zorlukları aşarız”

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı geçen sene ilk kez düzenlenen Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı’nın Sakarya’nın tanıtımı açısından büyük bir önem taşıdığını belirterek “Bu fuar, şehrimizin tarım ve hayvancılık konusunda geldiği noktayı herkese ispatlar nitelikte bir fuar” dedi. Geçen sene ilk olmasına rağmen başarılı bir fuar süreci geçirdiklerini söyleyen Sarı “Zorlukları teker teker aştık ve 160 firmaya ev sahipliği yapan fuar, 61 bin ziyaretçisiyle tüm beklentilerimizi karşıladı” diye konuştu.

“Ürünlerimiz markalaşacak”

Sarı, bölgenin turizm, ticaret, sanayi ve hizmet sektörünün yanında tarım ve hayvancılığı ile de ön plana çıkması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Sakarya’da tarım ve hayvancılık teknolojilerinde sektörün en iyi firmalarının yer aldığını belirten Sarı “Bu fuarla yalnızca üreticilere yeni iş birlikleri için fırsat sunmakla kalmayacak, aynı zamanda bölgenin tarımsal başarılarının tüm Türkiye’ye duyurulmasına ve Sakarya’nın ürünlerinin markalaşmasına ön ayak olacak” dedi. GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan da Sakarya'nın fuara sahip çıktığını belirterek "Üreticilerimiz, çiftçimiz bu yıl da bir çok yeniliği fuarımızda bulacak. Tüm sektörü onların ayağına getiriyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER