Sakarya Halkının 'Sefer Görev Emri' Hakkında Düşünceleri

TSK’nın Suriye’ye başlattığı Barış Pınarı Harekâtı sonrası askerliğini yapan bazı gençlere ‘Sefer Görev Emri’ tebliğ edildi. Sakaryalı gençler herhangi bir seferberlik durumunda gözlerini kırpmadan savaşacaklarını söyledi.

Sakarya Halkının 'Sefer Görev Emri' Hakkında Düşünceleri
banner3

'SEFER GÖREV EMRİ' TEBLİĞ EDİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Fırat'ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekâtı sonrası askerlik görevini tamamlayan bazı gençlere TSK tarafından ‘Sefer Görev Emri’ belgesi tebliğ edildi. Belgede seferberlik ve savaş halinde kişinin hangi bölgede görev alacağı yazılı. Belgede ayrıca, “Seferberlik duyurusunu işittiğinizde 6 saat içinde her türlü hazırlıklarınızı tamamlayarak yola çıkınız’’ ifadeleri yer alıyor.

‘CANIMI VERİRİM’
Salim Faydalı, “Her Türk evladı bu görevi yapar. Bizim kanımızda soyumuzda var, bu kanı taşımayan bu memleketten çeker gider. Herkes gibi ülkem için canımı veririm. Biz Suriye’de onlar için bir şey yapıyorsak, onların da mücadele etmesini istiyoruz. Ülkem için canımı kanımı her şeyimi bırakıp giderim” ifadelerini kullandı.


‘VATAN İÇİN ÖLÜME GİDİLİR’
Ülkenin huzuru için her şeyin yapılacağını belirten Ömer Karageyik isimli vatandaş, “Bana tekrardan askere gideceksin deseler hiç düşünmeden kalkıp giderim, vatanın birliği ve bütünlüğü için. Ülkemi seven bir insanım. Dış güçlere karşı olan her şeyi biliyoruz. Ülkemize karşı oynanan oyunları da biliyoruz. Onun farkındalığı ile de gözümü kırpmadan giderim. İnsanın içinde vatan sevgisi varsa zaten ölüme bile gider” diye belirtti.


‘KOŞA KOŞA GİDERİM’
Tarık Gür, “Bize destek amaçlı gruptan mesaj geldi. Mağazamızın camına destek için Türk Bayrağı astık. Orada savaşan askerler bizim için savaşıyorlar. Askerlik görevimi yerine getirdim ama yine çağırsalar koşa koşa giderim” dedi.


‘SURİYE’YE GİTMEM’
Enis Tan, “Ben askerlik görevimi layıkıyla yerine getirdim. Seferberlik başlatılsa Suriye’ye gideceksin diye kağıt gelse Suriye’ye savaşmaya gitmem. Kendi topraklarım için olacaksa canımı veririm ama başka ülkenin topraklarına girmem’’ şeklinde konuştu.


 ‘GURUR DUYUYORUM’
Bu görev dolayısıyla gurur duyduğunu ifade eden Selçuk Başoğlu, “Vatan tektir ve bizimdir, bölünmez paylaşılmaz.  Seferberlik halinde tabi ki canımı bile veririm. Seferberlik görevini her aileden birine veriyorlar ve bende o grubun içerisindeyim. Gurur duyuyorum. Bu vatanı bu zamana kadar kimse bölemedi bundan sonra da bölemezler” dedi.


‘İLK BEN KOŞARIM’
Nursel Zor isimli vatandaş ise, “Kadınlara deseler ki askere ihtiyaç var. İlk başta ben koşarım. O duyguyu o vatan sevgisini hiçbir şeye değişmem. Canım pahasına gider savaşırım. Bu milletin birliğe beraberliğe kardeşliğe ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.


‘VATAN SEVGİSİ ÇOK GÜZEL’
Son olarak Yasin Çınar, “Bizdeki vatan sevgisi kadar güzel bir şey yok, deseler ki 10 defa askerlik yapılacak seve seve giderim. O yüzden tekrar kâğıt gönderip askere çağıracak olurlarsa kimsenin gözü arkada kalmasın benim gibi vatanını seven herkes gidecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER