Sakarya Eğitim Araştırmada CORONA Paniği

İstanbul Havaalanında çalışan Sakaryalı bir güvenlik görevlisi akşam saatlerinde Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gelerek Corona Virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı. Olayın duyulmasının ardından birçok hasta ve hasta yakınları maske takarak önlem almaya çalıştı.

Sakarya Eğitim Araştırmada CORONA Paniği
banner3

Edinilen bilgilere göre İstanbul Havaalanında çalışan Sakaryalı bir güvenlik görevlisi Çinli vatandaşları üst aramasından geçirdi. Mesai bitiminde Sakarya’da bulunan evine gelen güvenlik görevlisi bir süre sonra ateş ve kusma şikayetleriyle Sakarya Üniversitesi Araştırma Hastanesine gitti. Başından geçen olayı doktora anlatan güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.

OLAYI DUYAN MASKE TAKTI

Güvenlik görevlisinin Corona Virüsü şüphesiyle tedavi altına alındığı bilgisi kısa sürede tüm hastaneye yayıldı. Yeşil Odada yapılan ilk müdahalenin ardından hasta güvenlik görevlisi günübirlik odada tedavi altına alındı. Olayı duyan hastanedeki diğer hasta ve hasta yakınları Corona Virüsünden korunmak için maske takarak hastaneye geldi.

HASTAYA TEST YAPILDI

İstanbul Havaalanında çalışan Sakaryalı güvenlik görevlisi Çinli vatandaşların üst aramasından sonra evine gelip ateş ve kusma şikayetiyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti. Hastanede başından geçen olayları doktoruna anlatan hasta güvenlik görevlisi tedavi altına alınarak Corona Virüsü testlerinden geçirildi. Olayın hastanede duyulması üzerine birçok hasta ve hasta yakını maske takarak önlem almaya çalıştı. Yapılan testlerde hasta güvenlik görevlisinin Corona Virüsü olmadığı ortaya çıktı. Panik haline dönen hastane testlerin negatif çıkması sonucu normal seyrine döndü.

TABURCU EDİLDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ”Ateş ve kusma şikayetiyle hastanemize gelen bir vatandaş, çalıştığı yer ve yaptığı işi anlatınca görevlilerimiz tedbir maksatlı yapmaları gereken prosedürü uygulamışlar. Güvenlik görevlisi olan hastanın anlattıklarından sonra günübirlik tedavi odasına alınarak tetkikleri yapılmış, testlerin sonucunda Corona Virüsü taşımadığı anlaşılmıştır. Hasta taburcu edilmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER