SAKARYA'DA BİNLER PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

Hollanda’nın önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağına iniş izni vermemesi ve ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya karşı tutunduğu tavrı protesto eden Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş, Çark Caddesi’nden başlayarak Adapazarı Kültür Merkezi önüne kadar yürüyüş yaptı.

SAKARYA'DA BİNLER PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU
banner3

BİN YILLIK KORKU

Adapazarı İlçesinde bulunan Çark Caddesi’nde toplanan Milli İrade STK Üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Gençlik Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, AK Parti İl Yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve çok sayıda vatandaş, önce sloganlar ve hazırladıkları dövizler eşliğinde Adapazarı Kültür Merkezi önüne kadar yürüdü. Burada grup adına açıklama yapan Prof. Dr. Mehmet Özen, “Görüyoruz ki Osmanlı’yı bize unutturmaya çalışan Batının, henüz kendisi Osmanlı’yı unutamamış. Bin yıllık korkuları depreşmiş, Osmanlı torunu olan bir hanımdan korkacak kadar acizleşmişler. Avrupa'dan attıklarını düşündükleri bu milletin evlatları Hollanda sokaklarında onları şaşkına çevirmiştir” dedi.

BARBARCA
Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı tavrının barbarca olduğunu belirten Prof. Dr. Özen, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuşuna izin vermeyip, ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik muamelesi ile Hollanda bize karşı düşmanlığını açıkça ilan etmiştir. Biz biliyoruz ki bu düşmanlık yeni değildir. Bu düşmanlık sadece Türkiye ile de sınırlı değildir. Hollanda’nın bu düşmanlığı yenilgi üzerine yenilgi tadan Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey değildir. Her fırsatta medeniyetin beşiği olduğunu savunan Avrupa Medeniyetinin de sahte olduğunu yine kendileri teşhir etmiştir. Hanım olan bir Bakanımızın karşısına silahlı güçleri dikecek kadar kabalaşmış, elçiliği ziyaret etmesine bile tahammül edemeyecek kadar barbarlaşmışlardır” ifadelerini kullandı.


NAZİ ZİHNİYET

Yapılanların Nazi Zihniyeti olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özen, “Bizim dedelerimiz sizin barbarlığınızı Kudüs'ten tanıyor, Endülüs'ten tanıyor. Anadolu'da katlettiğiniz canlardan tanıyor. Sizin dedeleriniz ise bizi Selahattin Eyyubi den tanır, Yıldırım Beyazıt'tan tanır. Biz biliyoruz ki medeniyetin beşiği dediğiniz topraklarınızda zalimlere ellerinizle teslim ettiğiniz Srebrenitsa’nın 8 bin 300 şehidi ve daha binlercesi yatıyor. Nazi zihniyetinin kol gezdiği medeniyetinizde köleleştirdiğiniz Afrika’nın gözyaşları yatıyor. Bu millet maşayı kırmıştır, maşayı tutan eli de kıracaktır” şeklinde konuştu.
 

EVET ÇAĞRISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduklarını ifade eden Prof. Dr. Özen, “Bu millet; vatanı için canını ortaya koyan Cumhurbaşkanımızı, yürüdüğü bu yolda asla yalnız bırakmayacaktır.  Avrupa'ya girmesine engel olduğunuz insanların davalarının, Avrupa daki milletimizin kafasından nasıl atacaksınız. Bu millet referandumda çıkacak olan "Evet" in batıyı nasıl korkuttuğunu görmüştür. Bu korku gurbetçilerin de "Evet" oyu ile batının her tarafını saracaktır. Sahte Batı Medeniyetine karşı Büyük Türkiye'ye "Evet" diyecektir. Meydanlarda olduğumuz bugün İstiklal Marşının kabulünün de 96 yıldönümüdür.  ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyen Mehmet Akif'in duasına amin diyor ve Allah'tan bu millete yeni zaferler nasip etmesini niyaz ediyor ve bugün Batıya Rahmetle andığımız Mehmet Akif'in dediği gibi diyoruz; ‘Tükürün milleti alçakça vuran darbelere! Tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere! Tükürün ehl-i salîbin hayasız yüzüne! Tükürün onların asla güvenilmez sözüne! Medeniyet denilen maskara mahlûku görün, Tükürün maskeli vicdanına asrın tükürün!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER