Sakarya Ayakta! Avrupaya Tepki Yürüyüşü Yapılıyor

Türkiye'de ilk kez halkın istediği bir anayasa sistem değişikliğine giderken çeşitli engellemeler yapılmaya çalışılıyor.

Sakarya Ayakta! Avrupaya Tepki Yürüyüşü Yapılıyor
banner3

Bilindiği üzere Türkiye genelinde partiler ve stk lar referandum için çalışmalarını sürdürürken AK Parti yurt dışındaki vatandaşlarımıza yeni sistemi anlatmak için programlar düzenliyor. AK Partinin yurtdışındaki programlarına başta Almanya ve Hollanda çeşitli bahaneler ile engellemeler uygulaması tüm yurtta tepkilere sebep oluyor. 
Özellikle diplomatik dokunulmazlıkları olan Bakanlara yönelik yapılan uygulamalar büyük tepki çekiyor. 
Son olarak geçtiğimiz saatlerde Hollanda da Türk konsolosluğuna girmesine izin verilemeyen ve bir ara sokakta makam aracı içerisinde bekletilen Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yapılan uygulama Türkiye'yi ayağa kaldırdı. 
Hollanda da bulunan Türk büyükelçilik binasının önğnde toplanan gurbetçilerin yanısıra Başta Ankara ve İstanbul'da Hollanda konsoloslukları önüne giden binlerce vatandaş durumu protesto etti. 

Öte yandan Sakarya'da da Avrupa Ülkelerinin yaptığı bu faşist uygulamakta protesto edilecek. 

Sakarya da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Pazar günü saat 17:00'de bir yürüyüş tertipleyecekler. Çark caddesi başından başlayıp AKM önüne yürüyecek olan grup burada bir basın açıklaması yapacak.

Saat 17:00' da yapılacak olan protesto yürüyüşüne Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un yanısıra siyasi parti temsilcilerinin katılması beklenirken tüm Sakaryalılarda yürüyüşe davet edildi.

STK'ların yapacağı  yürüyüş saat 17:00'da medyarota'dan canlı olarak yayınlanacak.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 00:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER