Sahillerin Güvenliği Büyükşehir'e Emanet

Kuzey sahillerinde gerçekleştirilen sahil güvenlik çalışmalarını değerlendiren İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “12 Haziran Cuma gününden bu yana Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde başlattığımız çalışmalarda bin 602 vatandaşımızı boğulmaktan kurtardık. Herşey vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu için” dedi.

Sahillerin Güvenliği Büyükşehir'e Emanet
banner3

Bin 602 vatandaş boğulmaktan kurtarıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, kuzey sahillerinde başlatılan sahil güvenlik faaliyetleri ile ilgili istatistikleri paylaştı. Vatandaşların huzurlu bir şekilde tatillerini sürdürmeleri için Büyükşehir cankurtaran ekiplerinin ciddi bir çalışma uyguladığını aktaran Arancı, “12 Haziran Cuma gününden bu yana Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde başlattığımız çalışmalarda bugüne kadar bin 602 vatandaşımızı boğulmaktan kurtardık” diye konuştu.

 

Çok Yönlü Faaliyetler

Ayhan Orhan Arancı açıklamalarına şöyle devam etti; “Sahillerde herhangi bir boğulma olayı yaşanmaması için profesyonel bir çalışma takip ettik. Vatandaşlarımızı bilinçlendirme noktasında da önemli halkla ilişkiler faaliyetleri yürüttük. Bu kapsamda Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahil şeritlerinde broşürler dağıttık. Kumsala yakın ve tehlike arz eden bölgelere de uyarıcı tabelalar astık. Can kayıpları yaşanmasın diye ekiplerimiz son derece disiplinli bir yöntem izledi;  güvenli bölgeler oluşturuldu.”

 

Anında Müdahale Ettik

“Olası boğulma vakalarına karşı da anında müdahalelerde bulunduk. Bir adet zodyak bot ve 7 adet jet ski ile sahil şeridini baştan sona kontrol ettik. Bir kez daha hemşerilerimizin huzuru için mücadele veren 45 cankurtaran personelimizi tebrik ediyorum. Boğulma durumlarına karşı da 10 kişilik Büyükşehir İtfaiyesi Sualtı Kurtarma Ekibimiz hazır bulundu.”

 

Huzur İçin Sahillerdeydik

“Herşey vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu için. Olumsuz hava şartları, akıntı ve benzer durumlarda uyarılarımızı dikkate alan tüm hemşerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Sezon başında; ‘‘Yüzelim ama üzmeyelim’ demiştik. Hamdolsun sezonu huzurlu bir şekilde tamamlıyoruz. Çalışmalarımız önümüzdeki sezon da aynı kararlılıkla sürecek.”

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2015, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER