Sağlam, 'Yoğun Bakımlar Önceliğimiz'

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam, başhekimlerle yaptığı değerlendirme toplantısında, yoğun bakım yatak kapasitesini arttırmaya devam ettiklerini belirterek 44 yeni yoğun bakım yatağını hizmete sokacaklarını söyledi.

Sağlam, 'Yoğun Bakımlar Önceliğimiz'
banner3

Sakarya’daki kamu hastanelerinin tıbbi, mali ve idari durumlarının değerlendirildiği toplantı Akyazı Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Genel Sekreter Hasan Sağlam’ın başkanlığında yapılan toplantıya Tıbbı Hizmetler Başkanı Prof.Dr. Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Hacı Ali Kahya, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak ve hastane başhekimleri katıldı.

Yoğun bakım yatak sayısının günden güne arttırdıklarını belirten Genel Sekreter Sağlam, yapılan yeni çalışmalarla 2023 hedeflerini şimdiden aşan bir yatak sayısına ulaştıklarını, 44 yoğun bakım yatağını daha yakında hizmete sunacaklarınıkaydetti.

YENİ HASTANELER

Bir süre önce hizmete giren Karasu ve Sapanca yeni hizmet binalarının da değerlendirildiği toplantıda yeni düzenlemeler ve eski malzemelerin de ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılabilmesi gündeme gelirken, yakın zamanda Hendek ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin de vatandaşlara hizmet vereceği vurgulandı. Genel Sekreter Sağlam, yenilenen hastanelerin vatandaşlara ve çalışanlara hayırlı olmasını dilediği konuşmasında “fedakarca çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hizmet kalitemiz günden güne artıyor. Çok önemli yatırımlar yapıldı ve devam ediyor. Bize düşen bu yatırımları en iyi şekilde halkımızın hizmetine sunmaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 05:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER